رشت – ایرنا – طرح استیضاح سیدامیرحسین علوی شهردار رشت در جلسه عصر امروز چهارشنبه شورای اسلامی این شهر اعلام وصول شد.

رییس شورای اسلامی شهر رشت روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: استیضاح از شهردار رشت با هشت رای اعضای شورای اسلامی این شهر اعلام وصول شد.

محمدحسین واثق کارگرنیا افزود: شهردار رشت یکشنبه هفته آینده به منظور پاسخگویی به سوالات اعضای شورا باید در صحن حضور یابد.

اعضای شورای اسلامی رشت هفتم مهرماه امسال در جلسه علنی شورا با ٩ رای سیدامیرحسین علوی را به عنوان شهردار جدید شهر رشت برگزیدند، حکم سیدامیرحسین علوی شهردار رشت نیز پنجم آبان ماه امسال از سوی وزیر کشور صادر شد و وی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

پس از حدود سه ماه از فعالیت سید امیرحسین علوی به عنوان شهردار مرکز گیلان، هشتم دیماه طرح سوال از وی با ۹ سوال در صحن شورا وصول شد، به همین منظور جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت با موضوع طرح سوال از شهردار رشت در صحن شورا برگزار شد که پس از پاسخ شهردار رشت به سوالات اعضای شورا، رای‌گیری مبنی بر قانع شدن و قانع نشدن اعضای شورا از جواب های سیدامیرحسن علوی انجام شد که در نهایت از ١١ عضو شورای اسلامی شهر رشت ۶ نفر (اکثریت) نسبت به پاسخ‌های شهردار قانع نشدند اما از استیضاح خبری نشد.

اما در کمتر از یک ماه بار دیگر بیست و یکم ماه جاری طرح سوال از شهردار رشت با ۹ رای موافق اعلام وصول شد به همین منظور جلسه فوق العاده شورای اسلامی رشت با موضوع طرح سوال از شهردار این شهر غروب یکشنبه گذشته برگزار شد، که پاسخ سیدامیرحسن علوی اکثریت اعضای شورا را قانع نکرد و منجر به دریافت هشت رای منفی شد.

رشت دارای حدود ٧٠٠ هزار نفر جمعیت ثابت است که در طول روز به یک میلیون و ٢٠٠ هزار نفر می رسد.

رشت دارای پنج منطقه شهرداری است، شورای اسلامی این شهر ۱۱ عضو دارد.