ایسنا/گیلان مدیرکل گمرک آستارا، گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن کالا به ارزش ۵۳۲ میلیون دلار از گمرکات سه گانه آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

سعید نادری، در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: در یازده ماه گذشته، یک میلیون و ۶۱۱ هزار و ۹۰۰ تن کالا به ارزش ۵۳۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۰۰ دلار کالا از گمرکات سه گانه آستارا به خارج از کشور صادر شده است.

وی با بیان اینکه این کالاها شامل محصولات کشاورزی، پتروشیمی، معدنی، مصنوعات پلاستیکی، کاشی و سرامیک، سنگ های معدنی، لبنیات و انواع آبزیان است، ادامه داد: این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل، از لحاظ وزنی ۹۳ درصد و از لحاظ ارزش ۱۰ درصد رشد دارد.

نادری به میزان واردات کالا از طریق مرزهای زمینی، دریایی و ریلی آستارا اشاره کرد و افزود: طی مدت مذکور، ۱۹۱ هزار و ۵۳۵ تن کالا به ارزش ۹۹ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۱۵۴ دلار از طریق این مرزها وارد کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه، “ترانزیت” از دیگر رویه های فعال در گمرک آستارا می باشد، خاطر نشان کرد: ۲۰۶ هزار و ۳۳۷ تن کالا به ارزش ۹۳۷ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۱۲۲ دلار ترانزیت خارجی گمرک مقصد آستارا در این مدت بوده است.

وی اضافه کرد: این میزان ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۱۲۸ درصد و از لحاظ ارزش ۱۴۳ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرک آستارا در ادامه میزان ترانزیت خارجی گمرک مبدأ آستارا را ۱۹۲ هزار و ۱۰۶ تن برشمرد و گفت: این میزان کالا، ۱۸۵ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۴۱۴ دلار ارزش دارد.

وی در پایان تصریح کرد: درآمد عمومی گمرک آستارا در این مدت ۱۹۰۰ میلیارد ریال بوده است که وصول شد.

انتهای پیام