آستارا – ایرنا – سرپرست فرمانداری آستارا از استقبال از سرمایه‌گذاران و فعالان بخش خصصی برای احداث و راه‌اندازی کشتارگاه صنعتی و نیمه صنعتی دام و طیور در این شهرستان خبر داد.

عنایت رضایی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: کشتار دام در خارج از شهرستان و حمل آن به آستارا هزینه بر و زمانبر است و ورود سرمایه گذاران به احداث کشتارگاه، نیاز شهرستان به اینگونه واحدهای صنعتی یا نیمه صنعتی را برطرف خواهد کرد.

وی افزود: تلاش دستگاه های مسئول برای تامین به موقع گوشت مورد نیاز شهرستان، نافی نیاز آستارا به کشتارگاه نیست و رسانه ها نسبت به اطلاع رسانی کافی برای جذب سرمایه گذار اقدام کنند.

سرپرست فرمانداری آستارا آمار جمعیت شناور آستارا حاصل از ورود گردشگران و مسافران در روزهای تعطیل و فصول گرم سال را در کنار جمعیت خود این شهرستان، قابل توجه دانست و ادامه داد: موقعیت مرزی و گردشگری آستارا می طلبد زیرساخت هایی نظیر کشتارگاه دام و طیور در آن فراهم شود.

در اردیبهشت سال گذشته با تلاش دامپزشکی آستارا چهار متصدی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی و غذاخوری‌های بین راهی که از محل کار آنها ۸۰ کیلوگرم گوشت فاسد کشف شده بود، برای محاکمه به دادگستری معرفی شده بودند و احداث کشتارگاه می تواند زمینه تخلفات بهداشتی در حوزه گوشت را برطرف کند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان قرار دارد و دامداران این شهرستان، ۱۸ هزار و ۵۰۰ راس گاو و گوساله و ۱۶ هزار راس گوسفند و بز را نگهداری می کنند.