ایسنا/گیلان استاندار گیلان، بر ضرورت توزیع مناسب داروها در تمامی داروخانه‌های استان در جهت دسترسی آسان مردم به دارو تاکید کرد.

اسدالله عباسی با همراهی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، مدیرکل بیمه سلامت و معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، به صورت سرزده از برخی داروخانه های سطح شهر رشت بازدید کرد.

وی در جریان این بازدیدها در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: بازدید میدانی و بررسی نزدیک مسائل و مشکلات در حوزه های مختلف در دستور کار است و در بخش مشکلات داروخانه ها هم گزارش هایی واصل شده بود که شخصا از تعدادی از داروخانه ها بازدید کردم.

وی افزود: کمبود اقلامی از داروها در داروخانه ها، تمرکز برخی داروها در تعدادی از داروخانه، نحوه پوشش بیمه ای به ویژه بیمه تکمیلی، قیمت و چگونگی توزیع داروها و نیز مشکلات سیستم های داخلی الکترونیکی داروخانه ها از جمله مواردی بود که مردم و متصدیان امر، بیان داشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان ضمن تاکید بر اینکه نباید توزیع داروها در یک داروخانه متمرکز شود، گفت: لازمست دارو در داروخانه های مختلف مرکز  و شهرستان‌های استان به خوبی توزیع شود تا مردم دسترسی راحتی داشته باشند و از این جهت مشکلی برای مراجعه کنندگان و بیماران نداشته باشیم.

عباسی ادامه داد: در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع، جلسه ای عصر امروز با حضور متولیان امر در استانداری، برگزار و درباره قیمت و نحوه توزیع دارو، چگونگی خدمات دهی بیمه ها و بیمه تکمیلی و رفع مشکلات سیستم الکترونیکی داروخانه ها تصمیم گیری می شود.

انتهای پیام