چندی قبل و بهنگام سرمای زیاد بود که با فوت یک کارتن خواب در لاهیجان بر اثر شدت سرما ، بهت و ناراحتی لاهیجان را فراگرفت. خبر بسیار دردناک بود و دل هر انسانی را به درد می آورد .

چندی قبل و بهنگام سرمای زیاد بود که با فوت یک کارتن خواب در لاهیجان بر اثر شدت سرما ، بهت و ناراحتی لاهیجان را فراگرفت. خبر بسیار دردناک بود و دل هر انسانی را به درد می آورد .
این اتفاق سبب شد امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز بدان بپردازد و مسولین لاهیجان بویژه شهرداری را به باد انتقاد بگیرد . وی با اشاره به خانواده خیّری که هزینه های ساخت گرمخانه در لاهیجان را متقبل شده اند تقاضای بررسی و حل سریع موضوع را کرد . اما اوقافی بودن زمین برای گرمخانه و همچنین مشکلات قانونی جمعیتی شهر لاهیجان همگی باعث حل نشدن موضوع قلمداد شد تا این کلاف سردرگم دچار گره های بیشتری شود .
در این بین شهردار لاهیجان مهندس زنده دل برای حل موضوع و اهتمام به خواسته شهروندان پیش قدم شد .
زنده دل در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن گلایه از سایر نهادهای مرتبط که پای خود را بکلی از موضوع کنار کشیده اند گفت ؛ با اینکه حل موضوع گرمخانه فقط برعهده شهرداری نیست و نهادهای ذی ربط دیگر نیز باید پیش قدم شوند اعلام نمود شهرداری حتما این وظیفه را به سرانجام خواهد رساند .
زنده دل به قول خود عمل نمود و گرمخانه را آماده تحویل نمود اما سایر نهادهای درگیر بویژه بهزیستی از قبول مسوولیت شانه خالی کردند و تا امروز حاضر به همکاری نشده اند و تمام تلاش های زنده دل و پرسنل شهرداری بی حاصل بوده است .
علاوه بر هزینه ها متاسفانه باز هم شب ها شاهد حضور کارتن خواب ها در سطح معابر و پارک های شهر هستیم که در این سرمای سوزناک زمستان در کنار خیابان می خوابند و متاسفانه بهزیستی و سایر ارگان های مربوط دست روی دست گذاشته اند و نظاره گرند ، اما عجیب تر ماجرا آنجایی است که امام جمعه محترم لاهیجان که سال قبل شهرداری را به باد انتقاد گرفته بود امروز نه تنها سخنی از گرمخانه و تحویل آن توسط شهرداری به میان نمی آورد، حتی از نهادهای مربوط نیز تقاضای ورود به مسأله و حل آن را نمی کند .
حال امروز همه شهروندان لاهیجی منتظر هستند تا ببینند همانطوری که شهردار لاهیجان به قول خود عمل نمود ؛ آیا سایر نهادها بویژه بهزیستی پای کار خواهند آمد تا درب گرمخانه لاهیجان بالاخره به روی کارتن خواب ها و نیازمندان باز شود و آنها از گرمای آن استفاده نمایند یا باز باید منتظر بمانند !؟
و مهمتر، انتظار مردم لاهیجان از امام جمعه لاهیجان جناب حاج آقای سلیمانی این است که برای به سرانجام رسیدن این موضوع تا آخر بایستند و با پیگیری های لازم این کار را به سرمنزل مقصود برسانند .
مردم منتظر نتیجه این آزمون مسولین لاهیجان هستند !