رشت – ایرنا – دور برگشت رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور از روز دوشنبه هفته جاری دوم اسفندماه آغاز می‌شود که تیم شهرداری آستارا میزبان است اما ملوان باید در خارج از خانه به میدان برود که هر دوبازی برای حفظ و بهبود جایگاه این دو تیم و همچنین روحیه بخشی برای نیم فصل دوم بسیار حیاتی است.

به گزارش ایرنا، در هفته اول از دور برگشت این مسابقات، تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا باید در ورزشگاه وحدت این شهر رو در روی تیم فوتبال خیبر خرم‌آباد قرار گیرد و ملوان نیز باید در سیرجان به مصاف تیم آرمان گهر برود.

تیم فوتبال شهرداری آستارا که دور رفت نتایج خوبی را کسب نکرد، در آغاز دور برگشت به دنبال کسب پیروزی در بازی خانگی است تا نیم فصل دوم را با یک پیروزی ارزشمند خانگی آغاز کند و تیم ملوان نیز برای حفظ صدرنشینی خود و همچنین برای اینکه فاصله‌اش را با سایر مدعیان افزایش دهد، نیازمند کسب پیروزی است.

با توجه به اینکه هر ۲ نماینده گیلان در آغاز دور برگشت این مسابقات بازیهای سختی را پیش رو دارند، محک جدی برای تیمهای شهرداری آستارا و ملوان در همین ابتدای نیم فصل دوم محوسب می‌شود و به نوعی از نمایندگان گیلان رونمایی خواهد شد.  

مصاف شهرداری آستارا با مدعی لیگ 

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا در هفته اول از دور برگشت این مسابقات باید به مصاف تیم خیبر خرم‌آباد برود که یکی از مدعیان جدی کسب مقام قهرمانی رقابتهای فصل جاری است و به همین دلیل شهرداری آستارا در ابتدای دور برگشت باید دیدار سختی را برگزار کند.

با توجه به اینکه شهرداری آستارا در نیم فصل اول نتوانست نتایج خوبی را کسب کند و در نیمه دوم جدول رده‌بندی قرار گرفت، این تیم برای اینکه بتواند در نیم فصل دوم متفاوت‌تر از دور رفت ظاهر شود، نیازمند است نخستین بازی خود را پیروز از زمین خارج شود.

هم اینک پایان رافت سرمربی بومی شهرداری آستارا که در میانه مسابقات دور رفت جانشین فرشاد پیوس شد، از تیم خود شناخت بیشتری پیدا کرده است و به طور حتم به ترکیب ایده‌آل خود نیز دست یافته است.

از سوی دیگر در همین مدت حضور سرمربی جدید شهرداری آستارا، دوندگی، جنگندگی و تلاش بازیکنان این تیم در مسابقات بیشتر شده و این یک نقطه مثبت برای شهرداری آستارا محسوب می‌شود تا با تکیه بر دوندگی بیشتر بازیکنانش، تیمهای حریف را تحت فشار قرار دهد.

همچنین پیروزی تیم شهرداری آستارا باعث می شود که فاصله ملوان صدرنشین با خیبر خرم‌آباد بیشتر شود و به همین دلیل دیدار تیمهای شهرداری آستارا و خیبر برای دیگر تیمهای صدر جدولی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اما تیم خیبر خرم‌آباد که وضعیت مناسبی در جدول رده بندی دارد و با تیم صدرنشین ملوان، ۶ امتیاز فاصله دارد، در این بازی خارج از خانه به دنبال کسب پیروزی است تا همچنان مدعی قهرمانی رقابتهای فصل جاری باشد.

تا پایان دور رفت رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاههای کشور ، تیم خیبر خرم‌آباد با کسب ۳۳ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به مس کرمان در مکان دوم جدول قرار دارد و شهرداری آستارا نیز با ۲۱ امتیاز در رتبه دهم جدول قرار گرفته است.

ملوان در تکاپوی حفظ فاصله با سایر مدعیان  

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی دیگر نماینده استان گیلان نیز در َآغاز دور برگشت این مسابقات در دیداری همزمان باید در سیرجان به مصاف تیم َآرمان گهر برود که ملوان نیز بازی سختی را پیش رو خواهد داشت.

ملوانان در دور رفت این مسابقات بازیهای خوبی را از خود به نمایش گذاشتند و با صدرنشینی و کسب مقام قهرمانی نیم فصل ، با توجه به اینکه شکستی را در کارنامه خود مشاهده نمی‌کنتد، گام به دور برگشت این رقابتها گذاشتند.

با توجه به اینکه آرمان گهر نیز جایگاه مناسبی را در جدول رده‌بندی دارد، بازی این تیم برابر ملوان می‌تواند مهمترین دیدار هفته نخست از دور برگشت این مسابقات باشد و به همین دلیل این بازی نیز برای ملوانان بسیار مهم و کسب پیروزی در آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

ملوانان با پیروزی در این بازی خارج از خانه، می‌توانند همچنان به روند صدرنشینی خود ادامه دهند و فاصله ۶ امتیازی خود را با سایر مدعیان حفظ و حتی این فاصله را افزایش دهند که در این راستا، تیم ملوان در سیرجان نیز به دنبال پیروزی است.

  تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در پایان دور رفت رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور با کسب ۳۹ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم فوتبال آرمان گهر سیرجان نیز با کسب ۲۹ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.