رشت – ایرنا – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای تغییر سیاست درج قیمت فروش و اجرای طرح درج قیمت تولید از هفت هزار کالاهای مشمول این طرح تاکنون چهار هزار و ۵۰۰ قلم کالا شناسایی شده که کاهش قیمت را برای مصرف کنندگان در برداشته است.

عباس تابش روز شنبه در جمع خبرنگاران استان در رشت با اشاره به اجرای تغییر سیاست حذف قیمت فروش محصولات افزود: متاسفانه گیلان از استان‌هایی است که بدلیل ابهاماتی که تولید کنندگان و حتی اعضای ستاد تنظیم بازار داشتند این طرح را به خوبی اجرا نکرده است.

وی اظهار داشت: هدف این برنامه شفاف سازی است که نظام قیمت و حقوق مصرف کننده را به همراه دارد و تولیدکنندگان باید روی کالا قیمت تولید محصول را درج کنند.

رییس حقوق مصرف تولیدکنندگان و مصرف کنندگان با بیان اینکه کالا در داخل کشور به صورت کالا مصرفی پُرگردش یا کالای مصرفی بادوام عرضه می شود،افزود: برای گروه نخست یعنی کالاهای مصرفی پرگردش مصرف‌کنندگان از قیمت درج شده کالا بیشتر از ۳۰ درصد نباید پرداخت کنند و در گروه دوم نیز نباید بیشتر از ۲۰ درصد باشد.

تابش گفت: از هفت هزار قلم کالای مشمول شده در این طرح تا کنون چهار هزار و ۵۰۰ قلم کالا شناسایی شده که  این شفافیت کاهش قیمت را برای مصرف کنندگان ایجاد کرده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید از حقوق خود دفاع کنند ، اظهار داشت: اگر مردم به حقوق خود آشنا باشند از حقوق خودشان نمی‌گذرند و با اجرایی شدن این طرح مردم به سمت واحدهای صنفی خواهندرفت که حقوق شان را به رسمیت بشناسند.

معاون وزیر صمت گفت: باید در کف بازار صدای مردم باشیم کسی که حقوق مصرف کننده را محترم نمی شمارد با عدم خرید از آن فروشنده برایش احترام قائل نمی‌شویم.