رشت – ایرنا – همزمان با آغاز افتتاح چندین پروژه‌ محرومیت زدایی ارتش در گیلان امروز چهارشنبه فاز نخست پروژه های بیمارستان پیروز لاهیجان به بهره برداری رسید و کلنگ ساخت ساختمان مرکز دیالیز و شیمی درمانی قرارگاه محرومیت زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش در لاهیجان بر زمین زده شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه افتتاح این پروژه در لاهیجان با اشاره به خدمات دهی ۲۸ بیمارستان تخصصی و تنفسی نزاجا در دوران شیوع کرونا و تداوم خدمات آنها در زمان حاضر اظهار داشت: ۱۲ بیمارستان تنفسی و دائمی توسط ارتش بویژه برای مبارزه با کرونا طی این مدت ساخته شد.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری افزود: در بحث محرومیت زدایی به ویژه در بخش های درمانی و بیمارستانی فعالیت خوبی در نیروی زمینی ارتش آغاز شده ؛ ضمن اینکه ۲۸ بیمارستان تخصصی و نیروی زمینی ارتش در دوران کونا فعال بوده است .

وی افزودپنج مجموعه درمانی و پشتیبانی درمان با اهتمام مدیریت محرومیت زدایی نیروی زمینی ارتش امروز چهارشنبه در این بیمارستان بهره برداری رسید.

در مراسم امروز که با حضور امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش ،سرهنگ خلبان ولی رحمانی فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی‌وجهادی نیروی زمینی ارتش برگزار شد؛ بخش‌های پانسیون پزشکان و پرستاران بیمارستان دکتر پیروز،دو دستگاه کانکس سیار ویژه حمل دارو ،ده دستگاه تخت سه شکن برقی بیمارستانی ،جایگاه و دستگاه امحاء زباله بیمارستانی ،جایگاه مخزن اکسیژن بیمارستان ،اتاق انتظار و کتابخانه این بیمارستان افتتاح  و بهره برداری شد.

امروز همچنین کلنگ احداث مرکز دیالیز و شیمی‌درمانی ۲۸ تختخوابه شرق استان گیلان در محوطه بیمارستان حضرت سید الشهدا توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش بر زمین زده شد تا عملیات اجرایی ان توسط قرارگاه محرومیت‌زدایی و جهادی نیروی زمینی ارتش آغاز شود

رئیس بیمارستان پیروز لاهیجان نیز در حاشیه افتتاح این بخش ها در بیمارستان پیروز لاهیجان در جمع خبرنگاران گفت: بیمارستان پیروز لاهیجان بزرگترین و تنها بیمارستان ترومای شرق گیلان محسوب می شود  که اسفند ۹۷ با حضور وزیر وقت افتتاح شد اما از بدو  شروع به کارش با مشکلات زیادی مواجه  شد.

دکتر محمد هاتف با بیان اینکه این بیمارستان از زمان افتتاح با کمبود ساختاری مواجه بود، افزود :  امروز با حضور  فرمانده نیروی زمینی ارتش امیر سرتیپ حیدری. فاز اول  کارهای عمرانی  ارتش در این بیمارستان به بهره برداری رسید.

وی ادامه داد:   از اول آبان ماه گروه مهندسی ارتش در بیمارستان حضور یافت و فاز اول پروژه های ارتش طی دو ماه و نیم  تکمیل و  به بهره برداری رسید.

دکتر هاتف همچنین با اشاره به کلنگ زنی بخش دیالیز ، شیمی درمانی  و تالاسمی بیمارستان سید الشهدا مجموعه ای  از بیمارستان دکتر لاهیجان  توسط فرمانده نیروی زمینی ارتش اظهار داشت:  با بهره برداری از  آن گام بزرگی برای خدمت رسانی به بیماران شیمی درمانی و تالاسمی این منطقه اتفاق خواهد افتاد .

لاهیجان در ۳۰ کیلومتری شرق مرکز گیلان واقع است.