رشت – ایرنا – استاندار گیلان بر ضرورت افزایش مراکز درمانی سرپایی، بستری بیماران کرونایی در تمامی بیمارستان های دولتی و خصوصی و استفاده از همه امکانات برای درمان آنان تاکید  و بیان کرد: مقوله دارو همچون نان دارای اهمیت است و باید ضمن نظارت جدی بر توزیع عادلانه ، بر قیمت آن نیز نظارت شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ اسدالله عباسی امروز (شنبه) در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا پرهیز از شکل‌گیری اجتماعات و توجه به فاصله گذاری در اجتماعاتی که بر حسب ضرورت تشکیل می شود، را مهم برشمرد و افزود: در حوزه حمل و نقل هم باید شیوه نامه های بهداشتی مورد توجه باشد

وی با اشاره به روند افزایشی ابتلا به کرونا و سویه جدید آن در کشور ادامه داد: لازم است بیش از پیش نسبت به خودمراقبتی ، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نیز اطلاع رسانی و آموزش صحیح در این بخش اهتمام داشت.

عباسی همچنین بر ضرورت تزریق دُز سوم واکسن تاکید کرد و افزود: واکسیناسیون بخشی از اقدامات مقابله ای با کرونا است و صیانت از جان مردم، امری مهم برای مسئولان است. در تلاش هستیم شرایطی فراهم شود تا مردم ضمن کار و تلاش برای امرار معاش، دستورالعمل های ستاد مدیریت کرونا را نیز اجرا کنند.

وی خواستار نظارت بیشتر بر فعالیت اماکن عمومی از جمله تالارهای پذیرایی ، رستوران ها و سالن های ورزشی شد و گفت: این اماکن باید ضمن توجه به الزامات بهداشتی، با حداقل ظرفیت فعالیت کنند و در غیر این‌صورت مطابق با قوانین، با آنها برخورد می شود.

استاندار گیلان با  قدردانی از اقدامات صورت گرفته در اورژانس تازه تاسیس بیمارستان حشمت رشت اظهار داشت: هرچه زودتر دستگاه های جدید فعال شود و مورد استفاده بیماران قرار گیرد.

عباسی همچنین به موضوع سفرهای نوروزی و ورود گردشگران به استان اشاره کرد و گفت: در صورت ادامه وضعیت کنونی حتما تصمیمات لازم با سنجش شرایط آن زمان و مصوبات ستاد ملی کرونا اخذ می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در بخش دیگری از سخنانش؛ با قدردانی از مردم آگاه استان برای حضور در مراسم گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛ اطلاع‌رسانی عمومی از نقش رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کنترل بیماری را مهم خواند و تأکید کرد که مراکز درمانی سرپایی برای پذیرش بیماران کرونایی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: روز گذشته مردم شهرستان‌های مختلف استان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر با آرمان های امام (ره)، رهبری و شهدا تجدید میثاق کردند و نشان دادند که همواره در مسیری که رهبر معظم انقلاب ترسیم کرده اند ، گام برمی دارند.