ایسنا/گیلان در نهمین روز از گرامیداشت دهه فجر و با تبدیل ۱۵ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده روستای بشمن به کابل خودنگهدار برق همه روستاهای انزلی از شبکه فرسوده به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

حامد حسن‌زاده، سرپرست مدیریت توزیع برق شهرستان بندر انزلی در حاشیه افتتاح دو پروژه برق روستای بشمن که در گرامیداشت دهه فجر امسال به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: این دو پروژه شامل تبدیل ۱۵ کیلومتر شبکه سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار با اعتبار سه میلیارد تومان همچنین نصب یک دستگاه ترانسفورماتور با قدرت ۱۰۰ کاوا به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان پروژه‌ها است.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه ۱۵ کیلومتر کل شبکه هوایی سیمی روستای بشمن که شبکه فرسوده بود به صورت کامل به کابل خودنگهدار تبدیل شد، افزود: این پروژه بخشی از فرایند پروسه تبدیل کل شبکه‌های فرسوده روستاهای شهرستان بندر انزلی به کابل خودنگهدار است.

وی تاکید کرد: پروژه تبدیل شبکه‌های فرسوده روستاهای این شهرستان از سال ۹۳ آغاز به کار کرده و تا سال گذشته ۷۰ کیلومتر شبکه فرسوده به کابل خودنگهدار تبدیل شده است.

سرپرست مدیریت توزیع برق بندر انزلی افزود: در سال جاری نیز ۹۰ کیلومتر در این زمینه انجام شد که برای این کار ۱۷ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت و کل روستاهای بندر انزلی از شبکه سیمی فرسوده به کابل خودنگهدار تبدیل شدند.

حسن‌زاده تصریح کرد: امور توزیع برق بندر انزلی اولین شهرستان در سطح استان است که به طور کامل توانسته شبکه سیمی و فرسوده خود را به کابل خودنگهدار تبدیل کند.

فعالیت ۱۴۰ خانه ورزش روستایی در گیلان

ایمان سهیلی، رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی های محلی استان گیلان نیز در مراسم افتتاح خانه ورزش روستایی بشمن در بندر انزلی اظهار کرد: امروز شاهد افتتاح یکصدوچهلمین خانه ورزش روستایی استان گیلان هستیم.

وی افزود: هدف هیئت ورزش‌های روستایی در کنار اداره ورزش و جوانان این است تا ورزش‌ها را به صورت رایگان در سطح روستاها برگزار کنیم و بتوانیم شور و نشاط را بین روستاییان گسترش دهیم.

سهیلی با اشاره به اینکه به دنبال ایجاد تعامل و حضور ورزش در بین مردم هستیم، تصریح کرد: امسال برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم تا جام خانه‌های ورزش روستایی گیلان را اجرا کنیم و به دنبال آن المپیاد خانه‌های ورزشی روستایی را داشته باشیم تا جوانان مستعد در سطح ملی دیده شوند.

رئیس هیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های محلی استان گیلان گفت: می‌توانیم افراد مستعد را شناسایی و با هیئت‌های تخصصی ارتباط دهیم و شاهد هستیم آمار قابل توجهی از قهرمانان ما در رشته‌های مختلف ورزشی از سطح روستاها هستند.

به گزارش ایسنا، در حاشیه افتتاح پروژه برق روستای بشمن امیر جانبازی، سرپرست فرمانداری شهرستان بندر انزلی پیشنهاد داد به پاس همراهی اصحاب رسانه در پوشش خبری برنامه‌های دهه فجر، بریدن ربان این پروژه توسط یکی از اصحاب رسانه انجام شود که این کار توسط خبرنگار ایسنا انجام شد.

انتهای پیام