رشت-ایرنا-  مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان گفت: بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در۳۴ منطقه گیلان با مشارکت نوسازی مدارس، ۸۲ فضای آموزشی جدید را تحویل آموزش و پرورش می دهد.

علی دقیق روز پنجشنبه در شهرستان صومعه سرا با اشاره به اینکه با افتتاح پروژه امروز ۵۰فضای آموزشی بنیادبرکت به بهرداری رسیده است افزود: بنیاد برکت باافتتاح پروژه دبیرستان پسرانه دوره متوسطه اول شهید پورنصیری منطقه گوراب‌ زرمیخ، تاکنون ۴۹۲ کلاس درس با عتبار ۵۰۰ میلیارد ریال افتتاح کرده و ۳۲ پروژه دیگر را طی ۲ سال به بهره برداری می رساند.

وی در ادامه افزود: در دهه فجر امسال ۱۴فضای آموزشی با۶۲کلاس درس به مساحت ۷هزار۶۰۰متر مربع با اعتبار ۳۶۰میلیارد ریال به آموزش وپرورش تحویل داده شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان افزود: رشد و توسعه فضای آموزشی در گیلان با افزایش همراه بوده است و سرانه فضای آموزشی به ازای هر دانش آموز ۵/۳ دهم متر مربع یعنی یک دهم متر مربع بیشتر از فضای متوسط سرانه کشور است.

وی افزود: برای عملیات مقاوم‌سازی دبیرستان شهید پورنصیری گوراب زرمیخ  ۳۱میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. این مدرسه با ۸۸۰ متر بنای آموزشی در ۲ طبقه و هفت کلاس و در مجموع با چهار هزار و ۴۶ متر مربع محوطه‌سازی و یک زمین چمن مصنوعی، ظرفیت پذیرش ۲۴۵ دانش‌آموز را دارد.

دقیق به نقش موثر خیرین در ساخت مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: راه رسیدن به توسعه پایدار در هر کشور ارتقا جایگاه نظام تعلیم و تربیت است و زیرساخت فضای آموزشی مناسب این مهم را محقق خواهد کرد.