رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: بعضی از موضع گیری های مغرضانه که از ناحیه افراد مختلف با اهداف سیاسی خاص صورت می‌گیرد سعی در ملتهب کردن فضای سیاسی کشور را دارند.

محمود قاسمی روز یکشنبه در جلسه ستاد مقابله با کرونای رضوانشهر با اشاره به سفر اخیر رییس جهمور به استان گیلان گفت: کسانی که با فرا فکنی باعث ایجاد نگرانی در بین مردم می شوند و سعی در کمرنگ کردن اقدامات سفر دولت سیزدهم به این استان را دارند، مطمئن باشند که از گردون اعتماد مردم خارج هستند.

وی با بیان این مطلب در راستای اجرای دستور ریاست جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل گفت: ما اجرای این دستور را از مراکز دولتی آغاز کردیم که تحقق این موضوع مهمترین گواه بر صداقت دولت می باشد و مردم هم به عملکرد ما نظارت می کنند.

فرماندار رضوانشهر گفت: این شهرستان دارای ۲۱ کیلومتر نوار ساحلی می باشد که بیش از یکصد هکتار از آن در اختیار دانشگاه‌های دولتی بوده و باید تعیین تکلیف بشوند تا مردم بتوانند به راحتی از سواحل استفاده کنند.

قاسمی در ادامه با اشاره به بعضی از موضع گیری ها ی مغرضانه که از ناحیه افراد مختلف با اهداف سیاسی خاص صورت می گیرد و سعی در ملتهب کردن فضای موجود را در سر می پرورانند گفت: این عده با این گونه رفتار های مغرضانه، راه به جایی نخواهند برد و رسانه ها و خبرنگاران متعهد در این راستا همه باید در میدان عمل، به کمک دولت مردان بشتابند تا مردم طعم شیرین مصوبات این سفر را لمس کنند.

رعایت پروتکل‌های بهداشتی اولویت همه نهادهای قرار گیرد

فرماندار رضوانشهر ضمن تاکید بر شیوه نامه‌های بهداشتی در اجتماعات گفت: مسئولان بهداشتی با جدیت نظارت لازم را در خصوص اجرای دستورالعمل‌ها داشته باشند.

قاسمی با بیان این مطلب که شهرستان رضوانشهر در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد افزود: از جامعه هدف بالای ۹ سال ۹۴/۳ درصد دز اول، ۸۵ درصد دز دوم و ۲۹/۴درصد دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

نماینده عالی دولت در رضوانشهر گفت: با توجه به شیوع سویه اُمیکرون و شرایط متفاوت و خاصی که نسبت به سویه‌های قبلی دارد، تداوم رویکردهای اقناعی و آگاهی بخش در جامعه برای واکسیناسیون دُز سوم به منظور مصون ماندن از این بیماری موثر است.

قاسمی در ادامه بر تداوم طرح شهید سلیمانی با همکاری شبکه بهداشت و درمان، سپاه، بسیج، هلال احمر و شوراهای اسلامی و دهیاران در راستای اطلاع رسانی به منظور دریافت واکسن دز سوم تاکید کرد و گفت: برای حفظ سلامتی و در امان ماندن از این بیماری خطرناک همه باید کمک کنند.

فرماندار رضوانشهر همچنین به راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز اشاره کرد و افزود: در این خصوص منتظر تصمیمات ستاد ملی کرونا هستیم و اگر شرایط مساعد بود مردم مثل سال های گذشته انسجام و همبستگی خود را با حضور در این تظاهرات بزرگ اثبات خواهند کرد.

 وی در پایان گفت: در ایام دهه فجر امسال تعداد ۵۳ پروژه مختلف شامل برق رسانی، آب، مسکن محرومان و مددجویی، گردشگری و تولیدی های خرد، شیلات و کشاورزی به ارزش ۶۲ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می رسند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.