ایسنا/گیلان سخنگوی علوم پزشکی گیلان گفت: شاهد دو برابر شدن بستری های کرونایی نسبت به یک هفته گذشته و سه برابر شدن آنان نسبت به دو هفته گذشته هستیم.

دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، به تاخت و تاز دوباره کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: براساس آخرین رنگ بندی کرونایی، همچنان پنج شهرستان ماسال، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودبار قرمز هستند.

وی ۱۲ شهرستان گیلان را در وضعیت نارنجی کرونایی دانست که به زودی احتمال قرمز شدن آنها نیز وجود دارد و تصریح کرد: طی روزهای آتی شاهد افزایش تعداد مبتلایان سرپایی و بستری امیکرون خواهیم بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه مراکز درمانی روزهای شلوغی را سپری می‌کنند، گفت: شاهد دو برابر شدن بستری ها نسبت به یک هفته گذشته و سه برابر شدن بستری ها نسبت به دو هفته گذشته هستیم.

مهرابیان، از بستری شدن ۸۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی روز گذشته خبر داد و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۴۰۰ بیمار بستری داریم که ۵۳ نفر آنان بدحال هستند.

وی با بیان اینکه گیلان رسما درگیر موج ششم کرونا شده و افزایش بیماران سرپایی و بستری را به دنبال دارد، عنوان کرد: در کنار تزریق دز سوم واکسن کرونا، حتما دستورالعمل های بهداشتی اولیه کرونا رعایت شود و از عادی انگاری بیماری اجتناب کنید.

انتهای پیام