آستارا – ایرنا – سرپرست فرمانداری آستارا از آغاز مرحله نخست آزادسازی حریم ۶۰ متری سواحل این شهرستان با حکم مقام قضایی خبر داد.

عنایت رضایی پور روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: در پی دستور رییس جمهور و تاکیدات استاندار گیلان به اتفاق مسئولان ادارات و سازمان های متولی در روزهای گذشته از نوار ساحلی بازدید و نقاط مورد نظر شناسایی شد.

وی افزود: در حریم ۶۰ متری دریا ساخت و سازهای مربوط به نهادها و ادارات وجود ندارد اما ۳۶ مورد تصرفات مردمی در نوار ساحلی وجود دارد که برای هفت مورد آن حکم دادگستری از سال ۹۷ صادر شده بود.

سرپرست فرمانداری آستارا اضافه کرد: امروز بعد از سه سال اولین حکم اجرا شد و ۶ هزار مترمربع زمین ساحلی از تصرف اشخاص خارج و حدود ۲۴۰متر حصار بلوکی تخریب شد و سازه های مربوط به ۶ حکم دیگر نیز در روزهای آینده تخریب خواهد شد.

 وی ادامه داد: در طرح ساحلی شهرداری لوندویل هم انباشت ماسه بود که مسیر عبور برای عموم آزادسازی شد و دستور رئیس ‌جمهوری برای آزادسازی سواحل باعث تقویت گردشگری، رونق اقتصادی و افزایش اشتغال در منطقه می‌ شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۱۸ کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.