ایسنا/گیلان رئیس سازمان صمت گیلان گفت: در استان گیلان ۴۰ درصد بار اشتغال و تولید بر عهده صنعت، معدن و تجارت است؛ شهرک‌ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه استان در حوزه صنعت هستند.

فرهاد دلق‌پوش امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی نقش محوری با ظرفیت ویژه و پتانسیلی که دارد می‌تواند به عنوان پیشران توسعه در کشور باشد.

رئیس سازمان صمت گیلان افزود: گیلان بهترین، نزدیکترین و آسان ترین مسیر صادرات و ورود به بازارهای اروپایی است، لذا تحرک شهرک‌های صنعتی در حوزه تولید، استقرار واحدهای توجیه پذیر و دانش بنیان و صادرات محور در استان زمینه رشد اقتصادی را فراهم می‌کند. اینکه بتوانیم صنایعی را در استان مستقر کنیم تا هزینه‌های تمام شده برای سرمایه گذاران و امنیت سرمایه گذاری را فراهم آورد تا بتوانند با کمترین دغدغه خاطر در دسترس باشند و به اهداف تعیین شده دست یابند.

وی گفت: در شرایطی سختی قرار داریم لذا هنر مدیریتی باید به گونه‌ای باشد که از ظرفیت‌ها خوب استفاده کنیم، در این راستا باید با یک درایت، هماهنگی و هم افزایی شرایط بحرانی را رد کنیم.

دلق‌پوش بیان کرد: گیلان در برخی از صنایع نظیر نساجی، سلولزی چوکا و اسالم زبانزد بود که به مرور با چالش‌هایی در این حوزه‌ها مواجه شد. در حال حاضر شهرک صنعتی سپیدرود که یکی از ۳ شهرک صنعتی خصوصی است و همچنین شهرصنعتی رشت یکی از ظرفیت‌های مهم استان است. عزم و اراده ما در شرایط فعلی هماهنگی، همدلی، همگرایی و هم‌افزایی باید در جهت رونق صنایع موجود گام برداریم.

وی خاطرنشان کرد: در استان گیلان ۴۰ درصد بار اشتغال و تولید بر عهده سازمان صنعت، معدن و تجارت است؛ شهرک‌ها و نواحی صنعتی پیشران توسعه استان در حوزه صنعت هستند.

رئیس سازمان صمت گیلان افزود: مشکلاتی داریم که مربوط به زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که باید در سطح ملی و استانی دیده شود.

دلق‌پوش گفت: یکی از چالش‌های گیلان مشکل زیست محیطی و تراکم جمعیتی است؛ صنایع مستقر در گیلان الزامات محیط زیستی را رعایت می‌کنند و انتظار می‌رود در این راستا استفاده از فناوری‌های نوین را در اولویت قرار دهند.

وی گفت: اتصال راه آهن تحولی است که فرصت‌های سرمایه گذاری را به سمت گیلان سرازیر می‌کند.

انتهای پیام