ایسنا/گیلان استاندار گیلان، دستور صریح رئیس جمهوری مبنی بر آزادسازی سواحل را لازم الاجرا دانست و گفت: اجازه دست اندازی هیچکس به انفال را نمی دهم.

اسدالله عباسی در بازدیدی سرزده از نوار ساحلی رضوانشهر و گیسوم تالش، بر روند اجرای دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر آزادسازی سواحل در این شهرستان ها نظارت کرد.

وی پس از این بازدید در جمع خبرنگاران با یادآوری دستور آیت‌الله دکتر رئیسی و ابلاغ به دستگاه‌ها و فرمانداران برای رعایت فاصله قانونی ۶۰ متر اظهار کرد: همگان ملزم هستند چنانچه در این مسیر به موانعی برخورد کردند، پاکسازی لازم را انجام دهند.

استاندار گیلان، به بازدید امروز خود از نوار ساحلی رضوانشهر اشاره و خاطرنشان کرد: بخشی از این ساحل در اختیار شهرداری بوده که در اختیار پیمانکار جهت بهره‌برداری قرار گرفته بود و طی بازدید روز جاری، آنها را ملزم به عقب نشینی قانونی کردم.

عباسی تاکید کرد ابنیه ساخته شده غیر قانونی هم به نفع مردم ، مصادره و در عین حال طرح هایی در جهت رفاه آحاد جامعه ارائه گردد در غیر این‌صورت بناهای مذکور، باید تخریب شوند.

وی ادامه داد: هیچکس اعم از نهادهای حقوقی یا بخش خصوصی حق ندارند حتی یک وجب از ساحل را تحت تصرف خود درآورند.

استاندار گیلان دستور صریح رئیس جمهوری را لازم الاجرا عنوان و اضافه کرد: اجازه دست اندازی به انفال اعم از دریا، کوه، جنگل و… را نمی دهم و گزارش اقدامات صورت گرفته را تقدیم رئیس قوه مجریه می‌کنم.

وی همچنین از پروژه ملی در دست ساخت خط لوله گاز شمال ایران در شهرستان رضوانشهر بازدید کرد.

انتهای پیام