ایسنا/گیلان  رییس شورای شهر رشت گفت: در حال حاضر روزانه ۱۷ شهرگیلان زباله هایشان وارد رشت می کنند و میزان این زباله ۱۱۰۰تن است.

محمدحسین کارگرنیا امروز در جلسه شورای شهر رشت اظهار کرد: در سفر ریاست جمهوری به گیلان، رفع آلودگی گوهر رود و زرجوب و بهبود جایگاه دفن زباله سراوان طرح موضوع شد و اعلام کردند که رفع این مشکل در گیلان بر دیگر موضوعات اولویت دارد.

وی افزود: نجات رودخانه از شیرابه و آلودگی ها به اعتبار زیادی نیاز دارد و اختصاص بخشی از اعتبارات انجام شده است.

کارگرنیا ادامه داد: امیدواریم شاهد پیگیری مستمر هیات دولت و مدیران استانی برای رفع این مشکل باشیم.

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: در حال حاضر ۱۷ شهر زباله هایشان وارد رشت می کنند و میزان این زباله ۱۱۰۰ تن است و این مقدار زیادی است که با تدابیر و اجرای راهکارهای اندیشیده شده شاهد خواهیم بود گیلان از این وضعیت نجات پیدا کند.

کارگرنیا گفت: امیدوارم به زودی شاهد بهبود وضعیت رودخانه های رشت باشیم.

در ادامه جلسه غلامی رییس جمعیت هلال احمر گیلان گفت: هلال احمر گیلان ۱۶ شعبه دارد و  ما در کلانشهر رشت با چالش جمعیت بالا مواجه هستیم.

وی افزود: باید در نظر داشت که علاوه بر جمعیت ساکن، جمعیت شناور اواخر هفته به رشت می آید.

غلامی ادامه داد: داروخانه هلال احمر رشت در وضعیت خوبی قرار ندارد و شعبه چهار راه میکاییل واگذار شده است.

در صورت وقوع زلزله امکانات برای اسکان حتی صد هزار نفر برای رشت نداریم

وی تصریح کرد: من نگاه امدادی دارم و اعلام می کنم، رشت بیش از۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و  اگر زلزله ای در رشت رخ دهد، امکاناتی حتی برای اسکان صد هزار نفر در رشت نداریم.

رییس جمعیت هلال احمر گیلان گفت: باید برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای مجهز شدن رشت در مقابل بحران های احتمالی داشته باشیم.

وی ادامه داد: از ظرفیت های جمعیت هلال احمر باید در جهت رفع مشکلات شهر رشت بهره گرفت و ما برای تحقق این امر اعلام آمادگی می کنیم.

تصمیماتی برای رفع آلودگی رودخانه ها و بهبود وضعیت زباله های سراوان از دستاوردهای سفر هیات دولت به گیلان  

حسین رضویان عضو شورای شهر رشت در ادامه این جلسه گفت: به دلیل شیرابه زباله ها و آلودگی رودخانه ها، سرطان گوارشی در رشت آمار بالایی دارد.

تالاب انزلی به مرگ نزدیک است

وی با بیان اینکه به مشکل محیط زیست منایع آبی رشت باید توجه شود، افزود: متاسفانه به تدریج می بینیم که تالاب انزلی به مرگ نزدیک شده است.

رضویان تصریح کرد: پسماند و منابع آبی محیط زیست رشت در خطر است. هیات دولت به این  امر توجه کند.

انتهای پیام