آستارا – ایرنا – سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا با اعلام وقوع آتش‌سوزی در اراضی جنگلی ارتفاعات تله‌خان این شهرستان، علت آن را سهل‌انگاری افراد محلی اعلام کرد.

تورج سفرکار شامگاه چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی از محل آتش سوزی با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: گزارش آتش سوزی را ساعتی قبل دریافت کردیم و هم اکنون نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و تعدادی از نیروهای محلی مشغول اطفاء حریق هستند.

وی درباره سطح اراضی دچار آتش سوزی گفت: به نظر می رسد حدود چهار تا پنج هزار متر مربع از اراضی و توده های جنگلی درگیر آتش شده است و ارزیابی دقیق تر بعد از مهار کامل آتش انجام خواهد شد.

سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا احتمال دخیل بودن عامل انسانی در وقوع این آتش سوزی را ضعیف دانست و افزود: به نظر می رسد حریق، ناشی از سهل انگاری افراد محلی در خاموش کردن اجاق یا نگهداری مواد قابل اشتعال باشد.

وی افزود: وسعت اراضی ملی آستارا ۴۰ هزار هکتار و جنگل های این شهرستان جزو جنگل های هیرکانی استان گیلان است و مردم در صورت مشاهده آتش در جنگل ها و مراتع با شماره ۱۵۰۴ و ۱۳۹ تماس گرفته و اطلاع دهند تا در اسرع وقت برای مهار حریق اقدام شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.