ایسنا/گیلان مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان گفت: با هدف استفاده همه مردم از خدمات فرهنگی هنری و در راستای حمایت از مردم در شرایط اقتصادی امروز جامعه قیمت بلیط های جشنواره فیلم فجر تغییر نمی کند.

رضا ثقتی در گفت وگو با خبرنگاران، از عدم افزایش قیمت بلیط فیلم های جشنواره فجر در استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: در راستای حمایت از مردم در شرایط اقتصادی امروز جامعه قیمت بلیط های جشنواره فیلم فجر تغییر نمی کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به اینکه موضوع عدالت فرهنگی یکی از اولویت های اصلی دولت سیزدهم است اظهار کرد: ساخت و تکمیل فضاهای فرهنگی، هنری و آموزشی به ویژه در مناطق کمتر برخوردار و حمایت همه جانبه از هنرمندان گیلان از برنامه های در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در جهت تحقق اهداف عدالت فرهنگی است.

وی افزود: بهره مندی همگانی از تمامی فعالیت های فرهنگی و هنری در این استان همواره مورد تاکید است.

ثقتی با اشاره به اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر در دو مرکز برای نخستین بار در گیلان اضافه کرد: تالار مرکزی و سینما ۲۲ بهمن رشت پذیرای عموم شهروندان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همچنین به اکران فیلم ها در سه سانس در هر دو مکان پیش بینی شده برای اکران فیلم های این جشنواره  اشاره کرد و گفت: ۱۹ فیلم شرکت کننده در بخش مسابقه جشنواره فجر در این دو مرکز اکران می شود.

وی با اشاره به اکران فیلم های «خائن کشی»، «لایه های دروغ»، «ماهان»، «ملاقات خصوصی»، «مرد بازنده»، «هناس»، «بدون قرار قبلی»، «بیرو»، «شب طلایی»، «موقعیت مهدی»، «شادروان»، «نمور»، «شهرک»، «علفزار»، «دسته دختران»، «ضد»، «برف آخر»، «درب» و «۲۸۸۸»، خاطرنشان کرد: بلیت‌فروشی جشنواره امسال فقط به صورت اینترنتی و از طریق سامانه‌های ایران تیک، سینما تیکت و گیشه۷ انجام می‌شود و سینما دوستان گیلانی تا لحظه نمایش فیلم می‌توانند بلیت‌های موردنظر خود را با قیمت ۲۰ هزار تومان خریداری کنند.

انتهای پیام