رشت – ایرنا – هفته هفدهم مسابقات فوتبال لیگ دسته اول کشور امروز برگزار می‌شود که تیمهای ملوان و شهرداری آستارا به دنبال پایانی خوش برای دور رفت این مسابقات هستند.

به گزارش ایرنا، هفته پایانی دور رفت این رقابتها از ساعت ۱۴ امروز به طور همزمان برگزار می‌شود که تیم شهرداری آستارا در یک بازی خانگی به مصاف پارس جنوبی جم می‌رود و ملوان بندرانزلی نیز باید در یک دیدار خارج از خانه رو در روی ویستاتوربین تهران قرار گیرد.

با توجه به نتایج هفته گذشته، قهرمانی نیم فصل ملوان مسجل شد و این تیم برای تثبیت مقام قهرمانی و همچنین افزایش فاصله‌اش با دیگر مدعیان، به فکر پیروزی خارج از خانه است و شهرداری بندرآستارا نیز باید برای کسب پیروزی خانگی تلاش کند.

ملوان به فکر افزایش اختلاف امتیاز با دیگر مدعیان

ملوانان که هفته گذشته با پیروزی پرگل برابر شاهین شهرداری بوشهر قهرمانی نیم فصل خود را مسجل کردند، در دیدار خارج از خانه خود نیز به فکر پیروزی برابر ویستاتوربین تهران تیم هستند تا فاصله چهار امتیازی این تیم با دیگر مدعیان لیگ پابرجا و یا حتی افزایش یابد.

هم اینک تیمهای خیبر خرم‌آباد و مس‌کرمان با کسب ۳۲ امتیاز مهمترین تعقیب‌کنندگان ملوان در صدر جدول هستند و این تیمها نیز تلاش دارند تا در هفته پایانی برابر حریفان خود پیروز شوند تا با شکست یا تساوی احتمالی ملوان، فاصله این مدعیان با نماینده گیلان کاهش یابد.

با این وجود تیم ملوان در هفته پایانی دور رفت رقابتهای لیگ دسته اول کشور نیازمند پیروزی است تا همچنان فاصله خودبا دیگر مدعیان را حفظ کند.الته ماوانان تاکنون در بازی‌های خارج از خانه نیز نتایج قایل قبولی را کسب کرده‌اند.

این در حالی است که این نماینده فوتبال گیلان تاکنون در رقابتهای فصل جاری شکستی را متحمل نشده و اگر برابر ویستاتوربین تهران نیز با نتیجه‌ای به جز شکست بازی را به اتمام برساند، روند بی‌شکستی این تیم تا پایان دور رفت ثبت خواهد شد و به همین دلیل کادرفنی و بازیکنان ملوان تلاش وافری را انجام خواهند تا رکورد بی‌شکستی خود را حفظ کنند.

از سوی دیگر ملوانان به جز بازی ۲ هفته قبل خود که با تیم انتهای جدولی ماشین سازی تبریز برگزار و ۲ گل دریافت کردند، در سایر دیدارها خط دفاعی این تیم بسیار مستحکم بود و به همین دلیل ملوانان تا پایان هفته شانزدهم نیز با دریافت ۶ گل خورده، بهترین خط دفاعی لیگ را دارند و تیم ویستاتوربین برای بازکردن دروازه ملوان، کار سختی را پیش‌رو خواهد داشت.

با توجه به شرایط موجود، تیم ویستاتوربین نیز با انگیزه زیاد رو در روی ملوان قرار خواهد گرفت تا علاوه براینکه از قهرمان نیم فصل امتیاز کسب کند، اولین تیمی باشد که قادر به شکست دادن این نماینده گیلان شود و به همین دلیل بازی تیمهای ملوان و ویستاتوربین می‌تواند مهمترین و جذاب‌ترین دیدار هفته پایانی دور رفت لیگ دسته اول قلمداد شود.

هم اینک و تا پایان هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور ، ملوانان با کسب ۳۶ امتیاز در صدر جدول قرار دارند و تیم ویستاتوربین تهران نیز با کسب ۱۶ امتیاز در رتبه سیزدهم جدول رده‌بندی قرار گرفته است.

شهرداری آستارا بدنبال پیروزی خانگی

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان نیز باید در دیداری همزمان در ورزشگاه وحدت آستارا رو در روی تیم پارس جنوبی جم قرار گیرد که این بازی نیز برای نماینده گیلان بسیار مهم و حساس است.

شهرداری آستارا که هفته گذشته با یک تساوی ارزشمند خارج از خانه که برابر تیم مس شهربابک حاصل شد، با ورحیه مناسب رو در روی تیم پارس جنوبی جم قرار خواهد گرفت و به طور حتم همه ارکان شهرداری آستارا در تلاشند تا با برتری در این بازی خانگی، دور رفت این مسابقات را با پیروزی به اتمام برسانند.

با توجه به سپری شدن چند هفته از حضور پایان رافت به عنوان سرمربی جدید این تیم، تا حد زیادی هماهنگی بین بازیکنان شهرداری آستارا با تاکتیک‌های موردنظر کادرفنی جدید افزایش یافته و همچنین دوندگی و جنگندگی نزد بازیکنان این تیم نیز بیشتر شده که ان امر می‌تواند نقطه قوت شهرداری آستارا در دیدار برابر پارس جنوبی جم باشد.

هم اینک تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا وضعیت مناسبی در جدول رده‌بندی ندارد و در نیمه دوم جدول قرار گرفته اما با پیروزی در این بازی خانگی، علاوه بر صعود حداکثری ۲ پله‌ای در جدول، می‌تواند خود را به تیمهای میانه جدول نزدیکتر کند.

به همین دلیل این بازی برای یاران پایان رافت از حساسیت بالایی برخوردار است و آنان در تلاشند تا با دوندگی بیشتر، کمبود بازکن موثر در روی نیمکت ذخیره‌ها را جبران کنند تا شهرداری آستارا با این حربه و تاکتیک‌های مورد نظر کادرفنی، در بازی خانگی خود برابر پارس جنوبی جم به پیروزی برسد.

یکی از مشکلات فعلی تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا، آسیب‌دیدگی و همچنین جدایی چند بازیکن از تیم است که این امر دست پایان رافت را برای ایجاد تغییر تاکتیک و همچنین برای انجام تعویض‌ها بسته است اما با انجام این بازی، دور رفت رقابتها به اتمام خواهد رسید و تیمها می‌توانند بازیکن و یا بازیکنان جدیدی را جذب کنند.

به هر حال با توجه به تغییر کادرفنی در تیم شهرداری آستارا و جانشینی پایان رافت به جای فرشاد پیوس، این تیم برای حضور قوی در دور برگشت و اینکه نتایج قابل قبولی را کسب کند، نیارمند جذب چند بازیکن جدید در پست‌های مختلف است.

با این وجود، شهرداری آستارا تمامی تلاش خود را بکار خواهد بست تا با برتری برابر حریفش، دور رفت را با یک پیروزی خانگی به پایان برساند اما در نقطه مقابل نیز، تیم پارس جنوبی جم که وضعیت مناسبی در جدول رده‌بندی دارد، مترصد پیروزی در این دیدار خارج از خانه است تا با کسب سه امتیاز این مسابقه، خود را به تیمهای صدر جدولی نزدیکتر کند.

تیم فوتبال پارس جنوبی جم تا پایان هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور با کسب ۲۶ امتیاز در مکان ششم جدول رده‌بندی قرار دارد و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۱۸ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.