آستارا – ایرنا – مسئول واحد بازرسی سپاه قدس گیلان گفت: ایجاد حس مسئولیت در نوجوانان و جوانان نسبت به انقلاب اسلامی، وظیفه مسئولان و مربیان است و این رسالت خطیر، در بیانیه گام دوم انقلاب تبیین شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا سرهنگ پاسدار حسن امینی شامگاه سه شنبه در یادواره شهدای دهستان کانرود آستارا تصریح کرد: اگر امام راحل مردم را نادیده می گرفت، انقلاب اسلامی هرگز به پیروزی نمی رسید و اکنون نیز ملت در ادامه این راه نورانی همراه هستند.

وی به شکل گیری بسیج جهان اسلام، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: ایران در ناموازنه ترین نبرد تاریخ بعد از واقعه عاشورا، به پشتوانه حمایت مردمی در جنگ تحمیلی در برابر جهان استکبار ایستاد و امروز رویش گروه های جهادی و مردمی مسلمان در کشورهای مختلف ثمره صدور انقلاب اسلامی است.

مسئول بازرسی سپاه قدس گیلان، مولفه قدرت در جهان معاصر را قدرت ائتلاف سازی ملت ها دانست و افزود: امروز ایران اسلامی از چنین قدرت بی نظیری برخوردار است و رژیم صهیونیستی در مقابل این ائتلاف ها خفه می شود.

این یادواره به مناسبت دهه فجر با تلاش بخشداری لوندویل و حوزه مقاومت بسیج شهید برنجچی این بخش ترتیب یافته بود و گزارش مشکلات دهستان کانرود از زبان اسماعیل عاطفه پور رئیس شورای اسلامی، تبیین ارزش های انقلاب اسلامی از سوی حجت الاسلام مهدی بهره ور امام جماعت دهستان کانرود و مداحی از بخش های دیگر آن بود.

در پایان با حضور مسئولان شهرستان آستارا از خانواده های چهار شهید دهستان کانرود شهیدان علی اضغر مکانی، شاهین مکانی، اکبر فلاحتی و کریم حقیقی تجلیل شد.

دهستان کانرود بخش لوندویل به عنوان بزرگترین دهستان شهرستان آستارا، پنج روستا را شامل می شود و مرکز آن ۲ هزار و ۶۴۰ نفر جمعیت دارد.

آئین مشابهی شامگاه امروز به مناسبت دهه فجر با حضور مسئولان محلی در مسجد جامع روستای اهل سنت عنبران بخش مرکزی آستارا برگزار شد.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید والامقام را به نظام اسلامی تقدیم کرده است.