رشت – ایرنا – استاندار گیلان با اشاره به اینکه دشمنان نتوانستند حتی ذره ای از خاک کشورمان را در دوران دفاع مقدس تصرف کنند، گفت: امنیت و حفظ اراضی کشورمان را مرهون و مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.

اسدالله عباسی عصر دوشنبه در جلسه  تودیع و معارفه مدیرکل قدیم و جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان افزود: ورود امام( ره)  بساط طاغوتیان و بردگی را برچید و به ما عزت و ابرو داد و امید را بین مسلمانان بوجود آورد.

وی ادامه داد: امام (ره) در مکتب اسلام شاگردانی تربیت کردند و توانستند انقلاب را مقتدرانه حفظ کنند تا پرچم اسلام و انقلاب همچنان در اهتزاز باشد؛ ضمن اینکه امام (ره) ندای وحدت  در کشور سر دادند و مردم سالاری دینی را برای مردم به ارمغان آوردند.

استاندار گیلان با بیان اینکه بعد از گذشت ۴۳ سال دشمنان همچنان تلاش می کنند که به  نظام و انقلاب ضربه بزنند ، اظهار داشت:دشمنان تمام تجهیزات خودشان را بکار گرفتند تا اجازه ندهند انقلاب ادامه پیدا کند اما پایمردی مردم کشورمان باعث شد که عزتمندانه در مقابل دشمنان ایستادگی کردیم و پیروز میدان مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه  امنیت و حفظ اراضی مان را مرهون شهدا و ایثارگران  هستیم ، افزود: امروز برای همه ما واجب است که این موضوع را حفظ کنیم.

استاندار گیلان گفت: انقلاب ما با همین روحیه همه پیچ و خم ها را پشت سر گذاشته است و با همین روحیه کشورمان جزو کشورهای برتر دنیا قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه باید از همه دستاوردها بویژه دستاوردهای معنوی مان صیانت کنیم به  احداث موزه دفاع مقدس در استان اشاره کرد و گفت: وظیفه خودمان می دانیم که اجرای این پروژه  را در استان سرعت بدهیم و حقی که برگردن ما است را ادا کنیم.