رشت – ایرنا – سرهنگ حسن حبیبی با حضور جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان مدیرکل جدید بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان معرفی شد.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس عصر دوشنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید بنیاد حفظ آثار نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گفت: ما باید گنجینه های دفاع مقدس را  استخراج و به عنوان گفتمان دفاع مقدس  به نسل کنونی انتقال دهیم.

 سرتیپ ستاد نبی سهرابی گفت: گفتمان افتخارات و غرور پیروزی های دفاع مقدس باید برای کودکان، نوجوانان و جوانان نشان داده شود که موزه دفاع مقدس ابزار مهمی برای انتقال این فرهنگ جدای از تبیین کلامی  است

وی با اشاره به فرا رسیدن دهه فجر گفت: بدون شک انقلاب اسلامی بزرگترین تحول تاریخی در قرن بیستم بود که روابط سیاسی و شرق و غرب دنیا را برهم زد.

جانشین رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اظهار داشت: بدلیل استقلال خواهی انقلاب اسلامی دشمنان دنیا را علیه جمهوری اسلامی تحریک کردند و شرق و غرب را به جان کشور ما انداختند و جنگ را بر ما تحمیل کردند اما دفاع مقدس با پشتیبانی همه جانبه  مردم به پیروزی رسید.

وی گفت: ما باید گنجینه های دفاع مقدس را  استخراج و به عنوان گفتمان دفاع مقدس از آن استفاده کنیم و  به نوجوانان و جوانان مان نشان دهیم و این فرهنگ را به آنها انتقالل دهیم . 

گیلان حدود هشت هزار شهید و ۲۲ هزار جانباز در دوران دفاع مقدس تقدیم میهن اسلامی کرده است.