رشت – ایرنا – استاندار گیلان با تاکید بر اینکه رویکرد دولت کم کردن فاصله مردم با مسئولان است گفت: از همه جریانها می‌خواهیم بگذارند فضا برای خدمت کردن به مردم فراهم شود.

اسدالله عباسی روز سه شنبه در اولین روز دهه فجر در جشن ملی ۱۴۰۰ رشت افزود: از برکات انقلاب اسلامی اینست که حکومت مردم سالاری دینی حاکم بر کشور ما است و امام راحل حکومت طاغوت را به مردمی تبدیل کرد و “ما می توانیم” را جایگزین تسلیم در برابراستکبار کرد.

وی افزود: آرمان های امام و منویات مقام رهبری را تحقق ببخشیم و پرچم عزت مسلمانان و نظام جمهوری اسلامی را به اهتزاز در آوریم.

استاندار گیلان اظهار داشت: آن چه ما مکلفیم باید در راستای آرمان های امام قدم بگذاریم و پرچم ولایتمداری را بالابگیریم و برای مقابله با زیاده خواهان امروز با اتحاد موانع را از پیش رو برداریم.

نماینده دولت در استان گیلان گفت: اگر امروز در امنیت و تمامیت ارضی کشور توانستیم استقلالمان را حفظ کنیم به برکت خون شهدا است و توانستیم در دنیای اسلام موفق و سربلند باشیم.

عباسی افزود: امروز حضور و اتحاد مردم زبانزد عام و خاص است باید خدمتگزار مردمی باشیم که شکوه کارهایشان در مشکلاتی چون سیل، کرونا و حوادث طبیعی زبانزد جهان است.

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر اقتصاد مردم دچار مشکل است اما مردم به دلیل اعتقادات و آرمان های امام مقاومت می کنند و به دشمن اجازه نمی دهد به مسایل اعتقادی وارد شود.

استاندار گیلان تاکید کرد: اما مقاومت مردم هیچ چیزی از مسئولیت ما کم نمی کند و باید مشکلات و ضعف ها را به سرعت برطرف کرده و معیشت مردم را به شرایط مطلوب بازگردانیم.

عباسی اظهار داشت: باید از همه زیرساخت ها  و ظرفیتهای کشورهای منطقه درست استفاده کنیم؛دشمنان تلاش می کنند فرصت ها را از ما بگیرند اما خوشبختانه بر خلاف تلاش آنها امروز ارتباط با کشورهای اکو و شانگهای و اوراسیا برقرار شده است و سفر رییس جمهوری به روسیه فرصت های بالای اقتصادی را فراهم آورده است.