تهران-ایرنا- مدیرکل روابط عمومی دفتر رییس‌جمهور درباره دستور قاطع آیت الله سید ابراهیم رئیسی به دستگاه‌های دولتی برای آزادسازی سواحل نوشت: ان شاء الله سایر نهادها و ارگان‌ها هم به نفع مردم ساحل دریا را تخلیه کنند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی رحیمی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «دستور قاطع رییس‌جمهور برای اجرای «فوری و بدون استثناء» طرح آزادسازی سواحل تصرف شده توسط دستگاه‌های دولتی. ان شاء الله سایر نهادها و ارگان‌ها هم به نفع مردم ساحل دریا را تخلیه کنند.»

رئیس جمهور طی دستوری فوری و بدون استثناء که از سوی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر وی به اعضای هیات دولت ابلاغ شده، تاکید کرده است که «کلیه دستگاه‌های دولتی موظفند نسبت به آزادسازی، مناطق ساحلی تصرف شده تا مرز قانونی (حداقل ۶۰ متر از ساحل) اقدام کنند.»

در ادامه این نامه تاکید شده که با فوریت و ظرف حداکثر ۲۰ روز هر یک از دستگاه‌های دولتی که تصرفاتی در مناطق ساحلی دارند، اقدام لازم و معمول و نتیجه برای استحضار را به دفتر رئیس جمهور اعلام کنند.

بر اساس کسب اطلاع خبرنگار ایرنا، رئیس جمهور صولت مرتضوی معاون اجرایی رو سرپرست نهاد ریاست جمهوری و همچنین حجت الاسلام درویشیان رئیس دفتر بازرسی و نماینده ویژه رئیس جمهور در امر مبارزه با فساد را با اختیارات ویژه مامور اجرای این دستور کرده است.

آزادی سازی نوار ساحلی دریای خزر طی سال‌های گذشته از دغدغه‌های جدی ساکنان این مناطق بوده که با دستور جدی رئیس جمهوری طی ۲۰ روز آینده باید اجرایی شود.