رشت – ایرنا – با ادامه رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور تیم ملوان با برتری برابر حریفش ، قهرمانی نیم فصلش را مسجل کرد و شهرداری آستارا به یک تساوی ارزشمند خارج از خانه دست یافت.

به گزارش ایرنا، هفته شانزدهم لیگ دسته اول کشور عصر جمعه برگزار شد که طی آن، تیم ملوان در یک دیدار خانگی با نتیجه سه بر صفر شاهین شهرداری بوشهر را شکست داد و تیم شهرداری آستارا نیز در یک بازی خارج از خانه مقابل مس شهربابک به نتیبجه مساوی یک بر یک دست یافت.

با توجه به برگزاری سایر دیدارهای این هفته، ملوانان با کسب سه امتیاز خانگی به روند صدرنشینی خود ادامه داد و قهرمان نیم فصل شد، همچنین جایگاه شهرداری آستارا تغییری نکرد اما این تیم یک امتیاز ارزشمند از یک بازی سخت خارج از خانه کسب کرد.

ملوان اشتباه هفته گذشته را تکرار نکرد

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته شانزدهم این مسابقات در دومین بازی متوالی خانگی خود، برابر یکی دیگر از تیمهای انتهای جدولی قرار گرفت اما اشتباه بازی قبل خود را تکرار نکرد و در دیدار حساب شده، با سه گل برابر شاهین شهرداری بوشهر به برتری دست یافت.

ملوانان که هفته گذشته در یک دیدار خانگی رو در روی ماشین سازی تبریز تیم انتهای جدولی قرار گرفته بودند، به سختی و با نتیجه سه بر ۲ برابر حریف خود به برتری دست یافتند اما در این دیدار، بازیکنان این تیم حریف خود را دست کم نگرفتند و از ابتدا تا پایان بازی، با دوندگی و جنگندگی خوب در زمین حاضر شدند.

از سوی دیگر در بازی گذشته اکثر بازیکنان ملوان با دست کم گرفتن حریف خود، پست را ترک و سعی در گلزنی داشتند که این امر باعث شد تا ماشین سازی در ضدحملات خطرناک ظاهر شود و ۲ بار دروازه ملوان را باز کند.

اما در این دیدار، خطوط مختلف تیم ملوان انسجام همیشگی خود را داشت و بازیکنان خط میانی و هجومی نیز به خوبی خط دفاعی را پوشش دادند و بازیکنان این تیم از فرصت های به دست آمده نیز به خوبی استفاده کردند.

با این وجود ملوانان به یک پیروزی راحت دست یافتند و از سوی دیگر با توجه به شکست تیم مس کرمان که مهمترین تعقیب‌کننده این تیم در صدر جدول بودند و یک امتیاز اختلاف نسبت به ملوان داشتند، باعث شد تا قهرمانی نماینده گیلان در نیم فصل مسجل شود.

البته در دیدار تیمهای ملوان و شاهین شهرداری بوشهر، محمدصادق بارانی بازیکن ملوان در همان نیمه اول ۲ گل به ثمر رساند تا خیال این تیم برای پیروزی در این مسابقه راحت باشد و نیمه دوم با اضطراب کمتری به بازی بپردازند.

به هرحال تیم ملوان با این پیروزی و با توجه به یک هفته مانده به پایان دور رفت رقابتهای فصل جاری، با کسب ۳۶ امتیاز و چهار امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم، در صدر جدول قرار گرفت و قهرمان نیم فصل شد.

تساوی ارزشمند شهرداری آستارا    

اما تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در هفته شانزدهم لیگ دسته اول کشور در دیداری همزمان در یک بازی خارج از خانه، مقابل تیم مس شهربابک به نتیجه مساوی یک بر یک دست یافت.

این نماینده گیلان که وضعیت چندان مناسبی در جدول رده‌بندی ندارد و چند هفته‌ای است طعم شیرین پیروزی را نچشیده است، در این بازی خارج از خانه نیز موفق به پیروزی نشد و برابر حریفش به نتیجه مساوی رسید.

البته کسب این مساوی برای شهرداری آستارا نیز رضایت بخش بود چون این تیم در یک بازسی سخت خارج از خانه به این نتیجه دست یافت و با همین یک امتیاز، مکانش در جدول رده بندی تغییر نکرد.

یاران پایان رافت در این دیدار نیز همانند چند بازی اخیر با جنگندگی و دوندگی زیاد، سعی درکسب امتیاز و پیرزوی در این یدار خارج از خانه داشتند که در نهایت نیز موفق به این امر شدند اما این تیم نیاز به چند بازیکن دارد.

با توجه به جدایی چند بازیکن از تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا و همچنین مصدومیت “امین حقده” کاپیتان این تیم، پایان رافت که حدود یک ماه گذشته به عنوان سرمربی این تیم انتخاب شده، دستان این سرمربی بومی برای تعویض و تغییر تاکتیک بسته است.

این در حالی است که با توجه به یک هفته مانده به پایان رقابتهای نیم فصل، مسئولان این تتیم میتوانند بازیکنان موردنظر کادرفنی را جذب کنند تا شهرداری آستارا در نیم فصل دوم با قدرت بیشتر در لیگ دسته اول کشور حضور یافته و در نهایت نیز با حفظ سهمیه خدوف جایگاه مناسبی کسب کند.

هم اینک و تا پایان هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، تیم شهرداری بندرآستارا با کسب ۱۸ امتیاز در رتبه دوازدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و فاصله آن با ۲ تیم بالاتر در جدول فقط یک امتیاز است و این نماینده گیلان با پیروزی در آخرین هفته از رقابتهای دور رفت نیز می‌تواند در جدول صعود داشته باشد.    

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پردازند که تیمهای فوتبال ملوان و شهرداری بندرآستارا نمایندگان گیلان در این لیگ هستند.