رشت- ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ایران در حوزه فضایی جز ۱۰ کشور قادر به پرتاب ماهواره قرار است و با توان جوانان ایرانی آمادگی تولید و ساخت هرگونه ماهواره را داریم.

به گزارش ایرنا، عیسی زارع‌پور شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری شهرستان ماسال با بیان اینکه اعتماد به توان داخلی بسیاری از مشکلات راحل می کند افزود: در ایام کرونا که در بعضی از کشورها با مشکل تولید لوازم اولیه مواجه بودند، ما در کشور با اتکا به توان داخلی و تحت شدیدترین تحریم‌ها دستگاه‌های تخصصی مانند ونتیلاتور می‌ساختیم.

وی مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های دانش بنیان رادزمان تحریم هاموثر دانست وافزود: مشکلات بسیار زیادی به ما به ارث رسیده است و دولت سیزدهم در طول ماه ۱۵ هزار میلیارد تومان بدهی دولت قبل را می‌دهد که باید برای آینده بهتر برنامه ریزی کرد.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه پیگیری حل مشکلات شهرستان ماسال را در اولویت قرار می دهیم افزود: اعتبار لازم برای سد لاستیکی ماسال  تا پایان سال تأمین می‌شود

فرماندار ماسال در این جلسه، دستیابی و دسترسی به زیرساختهای مهم به ویژه ارتباطات را  یکی از عوامل موثر در فرآیند توسعه پایدار دانست و افزود: وجود مشکلات عمده در حوزه زیرساختهای عمرانی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی و اجرا و توسعه طرح های USO برای پوشش آنتن دهی در روستاهای تابع و به ویژه محور گردشگری ماسال به گیلوان وتعیین فیبر نوری برای ارتقاء سیستم های مخابراتی و لزوم تسریع در اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی اراضی ملی از درخواست های بحق مردم است.

همچنین ادای احترام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و نماینده ویژه رئیس جمهور به مقام شهدای شهرستان ماسال، بازدید از اجرای پروژه سد لاستیکی شهر ماسال  از پروژه های اقتصاد مقاومتی وشرکت در جلسه شورای اداری ازجمله برنامه های امروز وزیر ارتباطات در این شهر ستان بود.