رشت – ایرنا – رییس جمهوری رئیس جمهوری با بیان اینکه کاستی ها و عقب ماندگی‌ها باید جبران شود تاکید کرد: اکنون نباید وقت مان را برای اینکه چه کسانی در کاستی ها نقش داشتند تلف کنیم و باید تلاش مضاعف انجام شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی شامگاه جمعه در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به اینکه کشور با کاستی‌های بسیاری در حوزه های مختلف مواجه است  افزود: اکنون وقت جبران عقب ماندگی ها است و جبرانش نیازمند کمک همه است.

وی تاکید کرد: در گیلان و استانهای دیگر کشور پروژه‌هایی داریم که برای واحدهای صنعتی و کارخانجات آن اقدامات زیربنایی انجام شده است، اما با اشکالاتی تعطیل و نیمه تعطیل مواجه هستند که باید به سرعت و کاملا برطرف و به خط تولید بازگردند.

بانک‌ها واحدهای تولیدی را فعال یا واگذار کنند

رییس جمهور همچنین به تملک واحدهای راکد تولید و صنعتی توسط بانک‌ها اشاره و تاکید کرد: باید این واحدهای تولیدی در سریع‌ترین زمان تعیین تکلیف شود و به چرخه تولید بازگردند.

آیت الله رییسی یکی از کارهای ضروری در استان گیلان را احیای واحدهای تولید راکد عنوان کرد و گفت: به بانک ها توصیه ام ای است که یا واحد تحت تملک را خوب اداره و یا واگذار کنند. 

وی ادامه داد: زیبنده نیست که کارخانه ای در تملک بانک ها باشد و یا به طور اسمی فعال باشد. مسئولان استان موظف هستند تا نگذارند این شرایط ادامه یابد.

ارتباطات ناسالم به اعتماد مردم آسیب خواهد زد

رییس جمهوری بر ضرورت سلامت اداری در تمامی نهادها و ادارات تاکید کرد و گفت: ارتباطات ناسالم به اعتماد مردم  آسیب می‌زند.

آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی افزود: امروز بیش از هر زمانی نیاز به سلامت اداری داریم و از همه مدیران و دست اندرکاران که در راستای نظام اسلامی و حکومت دینی مان حرکت می‌کنند روابط و ارتباطات سالم را انتظار داریم.

وی با تاکید بر اینکه مدیران باید خود را خدمتگزار مردم ببینند گفت: ارتباطات ناسالم اعتماد مردم را آسیب می‌زند. امروز ناکارآمدی نظام اداری، روابط ناسالم و پارتی بازی، دریافت رشوه، ترجیح افراد ناسالم بر سالم، تقدم کسی بر دیگری باعث آسیب دیدن نظام اداری شده است.

رییسی جمهور تاکید کرد: کارآمدی نظام اداری با بخشنامه میسر نمی شود بلکه باید در میدان و عمل و اجرا ظهور و بروز پیدا کند. محبت مردم به طور حتم نظام اداری کارآمد را ایجاب می‌کند.