رشت – ایرنا – نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت گفت: دولت سیزدهم امید را در دل مردم ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله فلاحتی عصر روز جمعه در نشست سیدابراهیم آیت الله رییسی رییس جمهور با نخبگان گیلان، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و اقشار مختلف مردم که در سالن شهدای نیروی انتظامی استان گیلان در رشت برگزار شد، افزود: علاوه بر  مردم داخل برای مردمان آزموده و اهالی مقاومت که کشور ایران را به عنوان کشوری محوری می دانند نیز امید ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه هم در بخش سیاست برون مرزی و سیاست داخلی شاهد فعالیت های خوبی از دولت سیزدهم هستیم، اظهار داشت: اینکه از نظر آنان دولتی مردمی روی کارآمده، توجه به قدرت های نوظهور در دنیای پیرامون دار، مبارزه با قدرت های ظالم و در حین حال توجه به داخل و مردم خود دارد و  دیگر اینکه دارای نیروهایی توانمندی است که شب از روز نمی شناسند و تلاش می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به سایر موفقیت های و فعالیت های دولت سیزدهم اظهار داشت: در موضوع واکسن به خوبی کار کرده به طوری که آمار تلفات کاهش یافته است ضمن اینکه مردم نجیب استان گیلان نیز حمایت های خوبی در تزریق واکسن داشته اند.

وی با اشاره به تجمیع و نگهداری کالای اساسی مردم از سوی دولت سیزدهم اظهار داشت: برای بعضی ها باورکردنی نیست، دشمن در این باره تلاش می کرد که بازار و مراکزی که محل تجمیع ارزاق مردم بود را خالی کنند.

آیت الله فلاحتی خطاب در ادامه با بیان اینکه در گیلان برخی مسایل یا توجه نشده یا عمدتاً مورد توجه قرار نگرفته است، افزود: محیط زیست یکی از مشکلات و دغدغه مردم استان است که نمونه بارز آن سرریز شیرابه ها به ۲ رودخانه گوهررود و زرجوب است.

امام جمعه رشت تالاب انزلی و پسماند در سراوان رشت را از مهمترین مشکلات است نام برد و اظهار داشت: شیرابه ها و آلاینده های ناشی از آن مردم استان به ویژه مردمان رشت را آزار می‌دهند از شما درخواست می کنیم که کارگروهی برای رفع این مشکلات ایجاد شود.

وی تعطیل شدن یا نیمه تعطیل شدن کارخانه ها را از دیگر معضلات عنوان کرد و افزود: باید برای احیاء و فعالیت آنان باید تلاش شود، اشتغال جوانان مورد توجه قرار گیرد نگذاریم مردم از این استان به استان های دیگر سرازیر شوند.

آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی رییس جمهور در ادامه سفرهای استانی دولت سیزدهم، صبح امروز جمعه ۸ بهمن ماه وارد استان گیلان شد.

آیت الله دکتر سیدابراهیم رییسی صبح امروز در فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت از سوی آیت الله رسول فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان، اسدالله عباسی استاندار و جمعی از مسوولان مورد استقبال قرار گرفت.