ایسنا/گیلان وزیر راه از تخصیص اعتبار ۲۱۷۶ میلیارد تومانی برای راه‌های گیلان خبر داد و گفت: ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفر رئیسی جمهور به گیلان برای راه اهم انزلی – آستارا پیش بینی شده است.

رستم قاسمی در حاشیه بازدید از مجتمع بندری انزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه راه و شهرسازی چند مسئله مهم وجود دارد که یکی از آنها راه آهن انزلی به آستارا است که اعتبار ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفر ریاست جمهوری به استان گیلان برای آن پیش‌بینی شده که اگر تامین شود تا اواخر سال آینده این راه‌آهن تکمیل می‌شود.

وی با بیان اینکه نکته بعدی درخصوص مجموعه راه‌های استان است، تصریح کرد: برای این منظور ۲۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که عدد خوبی است و بسیاری از موضوعاتی که امروز جزو معضلات راه‌های استان محسوب می‌شود اعم از تقاطع همسطح، تقاطع در نقاط حادثه‌خیز و کمربندی همچنین بزرگراه ۱۱ کیلومتری باقی مانده از قزوین به رشت که اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی برای آن‌ها پیش‌بینی شده که اواسط سال آینده تمام خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر حمایت از مجتمع بندری انزلی خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیاردی که در مجتمع بندر انزلی با حضور بخش دولتی و خصوصی صورت گرفته است.

قاسمی تصریح کرد: در حوزه راه و شهرسازی با اعتبارات این سفر و اعتباراتی که سال آینده در بودجه پیش‌بینی شده همچنین کمک نمایندگان استانی به ویژه نماینده مردم بندر انزلی که عضو کمیسیون تلفیق است می‌تواند تحولی در حوزه راه و شهرسازی استان باشد.

انتهای پیام