ایسنا/گیلان معاون اقتصادی استاندار گیلان، از غیر فعال بودن ۲۶۴ واحد دارای قرارداد در شرکت شهرک های صنعتی استان خبر داد و تاکید کرد: می خواهیم در مرحله نخست ۳۰ درصد این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.

آرش فرزام صفت در آیین تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان، با اشاره به حوزه عملکردی این شرکت در دو بخش شهرک های صنعتی و صنایع کوچک، اظهار کرد: در حوزه نخست خوب عمل کردیم، اما حوزه دوم به فراموشی سپرده شده است.

وی با بیان اینکه انتظار همه از شرکت شهرک های صنعتی حوزه زیرساختی و فنی و سخت افزاری است، افزود: حوزه سخت افزار و زیربنایی مهم است، اما در گیلان عرصه صنعتی جدید برای واگذاری نداریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان، وسعت اراضی صنعتی استان را حدود ۱۵۰۰ هکتار دانست و گفت: استان گیلان با محدودیت زمین و مسائل زیست محیطی در حوزه صنعت مواجه است لذا امکان توسعه فیزیکی شهرک های صنعتی وجود ندارد.

فرزام صفت، با تاکید بر لزوم توجه به صنایع کوچک، تصریح کرد: شرکت شهرک های صنعتی باید در بخش بنگاه های کوچک و متوسط نقش ایفا کند که در این راستا نیازمند برنامه ریزی هستیم.

وی شرکت شهرک های صنعتی را ملجا واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و خاطرنشان کرد: انتظار داریم نظام ارجاع در شرکت شهرک های صنعتی استان راه اندازی شود و واحدهای صنعتی را در درجه اول عارضه یابی کنید.

معاون اقتصادی استاندار گیلان، با بیان اینکه نظام ارجاع بسیاری از مشکلات واحدهای صنعتی را بدون نیاز به مطرح شدن در کارگروه رفع موانع تولید حل می کند، متذکر شد: خوشبختانه کلینیک عارضه یابی واحدهای صنعتی در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران فعال شده و در استان گیلان نیز به جدیت پیگیر آن هستیم تا مشکلات واحدها بعد از رصد و دسته بندی، ارجاع داده شود.

وی توجه به آموزش و توانمندسازی و جذب سرمایه گذار جدید از طریق ایجاد فن بازار در حوزه های کسب و کارهای نوین و دانش بنیان را در شرح وظایف شرکت شهرک های صنعتی دانست و ادامه داد: هدف ما فقط ایجاد شهرک صنعتی جدید و توسعه شهرک های صنعتی نیست، زیرا در حال حاضر ۳۰ درصد از ظرفیت های موجود غیر فعال است.

فرزام صفت، با بیان اینکه اراضی صنعتی واگذار شده بدون فعالیت بعد از سه سال با پیشرفت فیزیکی کمتر از ۲۰ درصد پس گرفته می شود، خاطرنشان کرد: به دنبال راه اندازی واحدهای تعطیل هستیم.

وی از غیر فعال بودن ۲۶۴ واحد دارای قرارداد در شرکت شهرک های صنعتی استان خبر داد و تاکید کرد: می خواهیم در مرحله نخست ۳۰ درصد این واحدها را به چرخه تولید بازگردانیم.

معاون اقتصادی استاندار گیلان، شرکت شهرک های صنعتی را جدا از سازمان صنعت، معدن و تجارت ندانست و یادآور شد: شهرک های صنعتی مشکل تصفیه فاضلاب خود را حل کنند، زیرا این آلودگی ها از طریق رودخانه وارد تالاب انزلی می شود. در واقع یکی از مهمترین علل آلودگی تالاب انزی شهرک صنعتی رشت است.

انتهای پیام