رشت – ایرنا – معاون امور تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه دولت سیزدهم چهار رویکرد جدید در حوزه تعاون دارد ،گفت: تعاونی های ناکارآمد و غیر فعال منحل خواهند شد.

به گزارش ایرنا،مهدی مسکنی روز پنجشنبه در نشست با مدیران و کارشناسان تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان افزود: باید با حضور در بین مردم و جوانان و با استفاده از تکنولوژی های جدید زمینه های دستیابی به سهم تعاون در اقتصاد را فراهم آوریم.  

وی مردمی کردن، هوشمند سازی ، کارآمد سازی و شفافیت را چهار رویکرد جدید تعاون در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: باید با عملکرد مان برای  موثر بودن در رونق اقتصادی،  امیدواری را در جامعه افزایش دهیم.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاع اجتماعی در ادامه به مشکلات سامانه هوشمند تعاون نیز اشاره و بیان کرد: این سامانه بسیاری از امور را در حیطه اجرایی پیش برده اما نداشتن زیر ساخت‌های لازم موجب کُند بودن سرعت سامانه هوشمند می شود.

مسکنی ادامه داد: در همین راستا و بمنظور رفع این مشکل در دولت سیزدهم با اهتمام دکتر عبدالملکی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی  تعمیر سرورها در حال انجام است.

وی در ادامه در خصوص پرداخت اعتبارات به شهرستان ها نیز گفت: طبق مقررات ، اعتبارات در پایان سال از سازمان برنامه و بودجه دریافت و به شهرستان ها تخصیص داده می شود که بر همین اساس و تاکنون ۴۴ درصد اعتبارات تعاون در کشور اختصاص داده شده است.