رشت- ایرنا- فرماندار انزلی به مناسبت روز پرستار با حضور در آئین تجلیل از پرستاران بیمارستان شهید بهشتی یاد و خاطره شهیدان راه سلامت را ارج نهاد .

به گزارش ایرنا، اسماعیل میرغضنفری در این آیین خطاب به پرستاران اظهار داشت : شما در ایامی که بسیاری از این ویروس وحشت داشتند با پذیرش خطر در این عرصه خدمت رسانی کردید. 

وی  با بیان اینکه پرستاران با وجود همه تحریم ها در مبارزه با این بیماری عملکردی موفقی از خود بجا گذاشتند، اقدامات مجموعه بهداشت و درمان در کشور را قابل دفاع دانست . 

وی با تقدیر از دو شهید راه سلامت دکتر دیوشلی و ادیبی سرپرستار بخش اورژانس بیمارستان شهید بهشتی انزلی ابراز امیدواری کرد  با کمک هم بتوانیم اتفاقات خوبی را در این منطقه رقم بزنیم . 

مرتضی فلاح رییس بیمارستان شهید بهشتی انزلی نیز با اشاره به اینکه  شرایط کرونا در انزلی به شرایط پایداری رسیده است ، گفت : از مردم و صنوف مختلف تقاضا داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک به ریشه کن کردن این بیماری کمک کنند . 

در این آیین از سمیه زارع پرستار نمونه کشوری و پرستاران بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی تقدیر شد . 

در پایان این مراسم مسئولان شهرستانی با حضور بر مزار تهمینه ادیبی سرپرستار بخش اورژانس شهید راه سلامت با تقدیم شاخه های گل یاد او را گرامی داشتند . 

تهمینه ادیبی بیش از ۲۵ سال سابقه خدمت داشت و در بخش CCU بیمارستان شهید بهشتی خدمت می کرد .

بندرانزلی در ۴۰ کیلومتری مرکز گیلان به دلیل دارا بودن جاذبه های گردشگری و مواهب طبیعی و الهی به عنوان یکی از مراکز مهم گردشگر پذیر استان بوده و همین امر باعث شده سیل ورود مسافران به این شهر ساحلی، بندرانزلی را به عنوان یکی از کانون های اصلی شیوع و انتشار ویروس کرونا در گیلان معرفی کرد و اولین شهری بود که در آن وضعیت قرمز اعلام شد.