ایسنا/گیلان رییس شورای اسلامی شهر رشت گفت: جایگاه دفن زباله سراوان به رودخانه های رشت، سپس به تالاب انزلی و در نهایت دریای خزر که بخش مهمی از محیط زیست کشور است، آسیب می زند.

محمدحسین واثق کارگرنیا امروز در بیست و سومین جلسه علنی شورای شهر رشت با اشاره به سفر رییس جمهور به گیلان اظهار کرد: انتظار می رود لایه های پنهان فقر شهر رشت به گوش رییس جمهور رسانده شود و بازهم صدای فقر گیلان در پس سرسبزی های استان گم نشود.

کارگرنیا ادامه داد: تاکنون برنامه ای به ما اعلام نشده که به عنوان نمایندگان مردم رشت بتوانیم فرصتی برای انتقال مشکلات رشت به هیات دولت کسب کنیم این در حالیست که ما به عنوان نمایندگان یک سوم جمعیت گیلان می دانیم که  این شهر با چه مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند.

رییس شورای شهر رشت تصریح کرد: مشکلات را به صورت مکتوب به متصدیان امر ارسال کردیم و امیدواریم حل معضلات شهر رشت رقم بخورد.

کارگرنیا افزود: سایت دفن گاه زباله های سراوان آسیب جدی را به استان و حتی کشور می زند و لازم است در این سفر اعتبار دولتی ویژه برای حل این مشکل اختصاص داده شود.

وی با اشاره به اینکه نیاز است به سراوان و روستاهای اطراف آن و همچنین تسریع در  احداث زباله سوز شهر رشت توجه ویژه ای شود، ادامه داد: سوء مدیریت حاکم بر استان موجب شده از گذشته آلودگی های فراوانی وارد رودخانه های رشت شود و این موضوع مهم محیط زیست شهرستان رشت باید بیش از پیش مورد توجه سفر هیات دولت به گیلان قرار گیرد.

کارگرنیا با اشاره به عدم توانمندیهای حوزه سد معبر شهرداری رشت گفت: این کمبودها مشکلات فراوانی برای معابر رشت بوجود آورده است.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری در برخورد با تخلفات ساختمانی و صنوف مزاحم با چالش مواجه است که این امر به کمبود نیرو و نبود همکارهای های لازم انتظامی برمی گردد.

کارگرنیا تاکید کرد: به روزهای پایانی سال نزدیک می شویم و شهردار برای بهبود وضعیت موجود شهر باید تدابیر لازم اتخاذ کند.

انتهای پیام