ایسنا/گیلان مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و تصریح کرد: از عصر و شب امروز شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات بالادست خواهیم بود.

محمد دادرس در گفت وگو با ایسنا، آسمان گیلان را قسمتی ابری تا ابری و مه آلود دانست و اظهار کرد: سیاهکل با ۱۳ و اسب وونی با چهار درجه سلسیوس به ترتیب گرم ترین و سردترین نقاط استان هستند.

وی با بیان اینکه نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی سامانه ناپایدار به منطقه طی امروز است، افزود: افزایش ابر و مه آلودگی و کاهش نسبی دما و بارندگی و وزش باد و رعد و برق و تگرگ و بارش برف تا ظهر جمعه دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان، از کاهش پنج تا ۱۰ درجه ای متوسط دمای هوای استان خبر داد و تصریح کرد: از عصر و شب امروز شاهد بارش برف و کولاک در ارتفاعات بالادست خواهیم بود. بارش برف در ارتفاعات و دامنه ها طی روز پنجشنبه در برخی از مناطق به صورت موقتی شدید خواهد بود.

دادرس، منطقه اثر این سامانه سرد و بارشی را در شهرستان های سیاهکل، آستارا، آستانه اشرفیه، املش، بندرانزلی، تالش، رشت، رضوانشهر، رودبار، رودسر، شفت، صومعه سرا، فومن، لاهیجان، لنگرود و ماسال دانست.

وی با اشاره به احتمال آبگرفتگی، کولاک برف در مناطق کوهستانی، وقوع بهمن و برخورد صاعقه، گفت: احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی گیلان همچنین یادآور شد: این سامانه ناپایدار طی جمعه از منطقه خارج شده و کاهش ابر و افزایش نسبی دما و وزش باد جنوبی تا اواسط هفته آینده مورد انتظار است.

انتهای پیام