ایسنا/گیلان فرمانده سپاه قدس گیلان، با اعلام اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد از فوتی‌های کرونا را افراد سالمند تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: غربالگری سالمندان در قالب طرح شهید سلیمانی، مجددا اجرا خواهد شد.

سردار محمد عبدالله پور در مراسم تجلیل از پرستاران و کادر درمانی که در ستاد سپاه قدس گیلان برگزار شد، با اشاره به تلاش‌های کادر درمانی در راستای مقابله با کرونا، اظهار کرد: اگر مجاهدت پرستاران و سایر کادر درمانی نبود، امروز کشور در شرایطی سخت و دشوار قرار می‌گرفت.

وی با اعلام اینکه طرح شهید سلیمانی با هدف پیشگیری از گسترش ویروس کرونا و آغاز فعالیت واحد بهداشت پایگاه‌های بسیج در حال اجرا است، گفت: براساس اعلام وزارت بهداشت تعداد فوتی‌های کرونایی در گیلان از سایر استان‌های کشور پایین‌تر است.

گام‌های مهم سپاه گیلان در حوزه بهداشت و درمان

فرمانده سپاه قدس گیلان، با اعلام اینکه در حال حاضر ۸۵ درصد از فوتی‌های کرونا را افراد سالمند تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: غربالگری سالمندان در قالب طرح شهید سلیمانی، مجددا اجرا خواهد شد.

عبدالله پور، با اشاره به کمبودهای تجهیزات بهداستی در استان گیلان ابراز کرد: طی سال‌های آینده سپاه قدس گیلان اقدامات موثری در حوزه بهداشت و درمان خواهد داشت.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان نیز در این نشست، مسئله بهداشت و سلامت را جزو تاکیدات اسلام دانست و گفت: پرستاران و درمانگران در اسلام جایگاه ویژه‌ای دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احسان‌الله محمدی، با اشاره به آیات قرآن کریم درخصوص مسائل درمانی و بهداشتی تصریح کرد: از افتخارات دین اسلام است که حلال و حرامش بنا به سلامت روحی و جسمی انسان تنظیم شده است.

آغاز پروژه ساخت مرکز جراحی سپاه قدس گیلان در دهه فجر امسال

معاون بهداشت، سلامت و دفاع زیستی سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با اشاره به طرح‌های راهبردی تدوین شده در حوزه ارتقای سطح بهداشت استان، اظهار کرد: نوسازی مرکز درمانی امام سجاد(ع) و گسترش فضای تخصصی این مرکز از جمله اقدامات در حال اجراست.

محمد صادقی، طب توانبخشی و طب سنتی را از جمله حوزه‌های درمانی دانست که به زودی در مرکز درمانی امام سجاد(ع) شروع به فعالیت می‌کند و گفت: مرکز جراحی سپاه قدس گیلان به عنوان یک برنامه میان مدت در دستور کار قرار گرفته که در دهه فجر امسال کلنگ آغاز ساخت آن زده خواهد شد.

وی راه‌اندازی بیمارستان جنرال شهری سپاه قدس گیلان را از جمله دیگر برنامه‌های معاونت بهداشت دانست و تصریح کرد: تحقق این پروژه در بازه زمانی بلندمدت پنج ساله انجام خواهد شد.

به گزارش ایسنا، در پایان این نشست از جمعی از پرستاران، کادر درمان و همچنین خانواده شهید مدافع سلامت «سهیل کیان‌فر» تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام