ایسنا/گیلان سرپرست فرمانداری لنگرود، بر برخورد قاطع، قوی و فوری با ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و متذکر شد: اقلام مورد نیاز مردم برای ایام عید و ماه رمضان از هم اکنون تمهید شود و اصناف با کم فروشی ها و گران فروشی ها مقابله کنند.

محمدرضا جلالی در شورای اداری شهرستان لنگرود، با اشاره به اعتماد مردم به دولت مردمی آیت الله رئیسی و حضور نیروهای انقلابی و جهادی در دستگاه ها و سازمان ها، اظهار کرد: باید برای تحقق آرمان های انقلاب تلاش کنیم و در این راستا از ظرفیت اندیشمندان و نخبگان جوان بهره خواهیم گرفت.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد امید در مردم، افزود: مردم به ویژه جوانان باید یک تصویر روشن و مطمئن از آینده داشته باشند و لذا باید برای اعتمادسازی تلاش کنیم.

سرپرست فرمانداری لنگرود، الگوهای اقتصادی اجرا شده در کشور طی چند دهه اخیر را دارای خروجی مناسب ندانست و خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم درصدد سامان دادن به نابرابری ها و بهبود معیشت است و لذا به عنوان نمایندگان دولت باید از ظرفیت آحاد مردم به ویژه نخبگان الگوهای مناسب را ارائه کنیم تا از آسیب های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی جلوگیری شود.

جلالی، با بیان اینکه مردم از دولتمردان انتظار دارند از فرصت خدمتگزاری استفاده کنیم، گفت: مردم باید تلاش ها و اقدامات مدیران را در متن زندگی خود لمس کنند لذا باید از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شویم و گوش شنوا داشته باشیم و برای رفع آلام برنامه ریزی کنیم تا اعتمادسازی و امیدآفرینی شکل بگیرد.

وی ویژگی مدیران دولت سیزدهم را تلاش جهادی و میدانی دانست و خاطرنشان کرد: باید فاصله بین حرف و عمل را کاهش دهیم.

سرپرست فرمانداری لنگرود، مدیریت نوین را مبتنی بر دیدگاه سازی دانست و گفت: باید بر فرهنگ کار گروهی، تحکیم و تحقق ارزش های سازمانی، یادگیری و توانبخشی کارکنان تاکید کنیم؛ همچنین برای برون رفت از مشکلات و پاسخگویی مناسب به مردم لازم است که انسجام و یکپارچگی داشته باشیم.

وی تحقق دولت قوی و مردمی را زمینه ساز توسعه و پیشرفت کشور دانست و بیان کرد: برای اینکه به رشد و توسعه برسیم باید چهار قشر رهبران، مدیران، نخبگان و مردم در صحنه باشند.

جلالی، از مدیران و کارشناسان خواست در برخورد با مردم عزت و کرامت را اصل قرار دهند و متذکر شد: عدالت اجتماعی یکی از آرمان های اصیل انقلاب اسلامی و لذا عدالت پیشگی مدیران عدالت گستری در جامعه را به دنبال دارد.

وی اعتماد عمومی را ارزشمندترین سرمایه هر جامعه دانست و اظهار کرد: همانگونه که مردم در تهدید سخت به میدان آمدند و توطئه دشمنان را ختثی کردند، در جنگ اقتصادی نیز پای کار هستند. متاسفانه برخی از مسئولان رونق اقتصادی کشور را در وابستگی می دانند؛ البته ارتباط با همه کشورها خوب است، اما وابستگی رونق اقتصادی ایجاد نمی کند.

سرپرست فرمانداری لنگرود، استفاده از ظرفیت همه گروه های سیاسی و اجتماعی را مورد توجه خود در مدیریت شهرستان دانست و اضافه کرد: زیرساخت های شهرستان لنگرود دارای مشکلات عدیده بوده و لذا توسعه شاخص های توسعه ای در کنار شاخص های فرهنگی الزامی است.

جلالی، مقابله با بیماری کرونا را یکی از مصادیق امر فرهنگی دانست و ادامه داد: متاسفانه بسیاری از مردم کرونا را تمام شده می دانند، اما باید فرهنگ جامعه را نسبت به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی و تزریق واکسن ارتقا دهیم.

وی رتبه اول گیلان در امر واکسیناسیون را نشان دهنده نقش فرهنگ سازی دانست و گفت: در حوزه مدیریت پسماند نیز فقط نباید به شهرداری برای دپوی زباله نگاه کنیم، بلکه باید فرهنگ کاهش تولید زباله و پرهیز از مصرف گرایی را داشته باشیم که در این راستا ائمه جمعه و جماعات و ارشاد اسلامی و تبلیغات اسلامی و… کمک کننده هستند.

سرپرست فرمانداری لنگرود، کاهش آسیب های اجتماعی را نیازمند فرهنگ سازی دانست و بیان کرد: رعایت اصل مهم مردم داری و حفظ کرامت مردم یکی از اولویت های ما در مدیریت شهرستان است.

وی همچنین از آمادگی شهرستان برای مقابله با بحران احتمالی برف خبر داد و اضافه کرد: آماده سازی کیفی پروژه های عمرانی قابل بهره برداری در ایام الله دهه فجر نیز در دستور مدیران دستگاه ها قرار گیرد.

جلالی، با بیان اینکه بیم شکل گیری موج ششم بیماری کرونا وجود دارد، از ادارات خواست نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشند و گفت: سویه امیکرون به دلیل قدرت سرایت بالا برای جامعه بسیار خطرناک است.

وی همچنین بر برخورد قاطع، قوی و فوری با ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و متذکر شد: اقلام مورد نیاز مردم برای ایام عید و ماه رمضان از هم اکنون تمهید شود و اصناف با کم فروشی ها و گران فروشی ها مقابله کنند.

انتهای پیام