ایسنا/گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود از اظهارات فردی مبنی بر حمله احتمالی یک قلاده پلنگ به وی در ارتفاعات روستای پنو در بخش اطاقور این شهرستان خبر داد.

ایوب زارع در گفت وگو با خبرنگاران گفت: به دنبال کسب گزارشی مبنی بر حمله یک قلاده پلنگ به یک چوپان در روستای پنو از بخش اطاقور شهرستان لنگرود، سریعا با هماهنگی فوریت‌های ۱۱۵ این چوپان به بیمارستان شهید حسین پور لنگرود انتقال داده شد.

وی افزود: این اظهارات فرد مصدوم به نام «حسین بازگیر» است که جوان حدودا ۳۱ ساله بوده و ساکن روستای پنو است؛ این فرد پس از اینکه گوسفندان خود را به کوه برای چرای می فرستد یک قلاده پلنگ به سمت دام ها حمله ور می شود و سپس با چوپان درگیر می شود که چوپان از ناحیه سر و دست جراحت پیدا می کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود تصریح کرد: حال عمومی نام برده در عیادت صورت گرفته مساعد است.

زارع بیان کرد: بنا به اظهارات این  فرد مصدوم در مدت‌زمان بسیار کوتاه پلنگ این جوان را از ناحیه سر و دست دچار آسیب و صدمه می کند و از محل متواری می‌شود که پس از درگیری پلنگ با چوپان با سر و صدای دامدار مجاور، پلنگ از محل متواری می شود.

به گزارش ایسنا، تیمی از کارشناسان محیط طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست استان و شهرستان لنگرود در حال بررسی نوع گونه حیات وحش و صحت و سقم این ادعا هستند.

انتهای پیام