ایسنا/گیلان مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان، مهم‌ترین و بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س) را امام شناسی دانست و گفت: بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س)، امام‌شناسی ایشان بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احسان‌الله محمدی در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد صدیقه طاهره حضرت فاطمه الزهرا(س) اظهار کرد: این بانوی گرانقدر در طول عمر با برکت خود خدمات زیادی را به دین اسلام کرده و بهترین الگو برای زنان و دختران به لحاظ وبژگی‌های معنوی، اخلاقی و دینداری است.

وی حضرت فاطمه زهرا(س) را الگویی مناسب در تمام عرصه‌ها برای زنان و مردان جامعه دانست و گفت: به این بانوی بزرگوار به دلیل جامع‌ بودن شخصیت لقب «سیده النساء العالمین» داده‌اند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا(س) افزود: حیا، عفت، فعالیت اجتماعی و سیاسی، جریان‌شناسی، امام‌شناسی و سایر موارد حضرت می‌تواند برای ما الگو باشد لذا در این عرصه‌ها فرهنگ سازی انجام شود.

حجت الاسلام محمدی با تاکید بر شخصیت و جایگاه والای حضرت زهرا(س) در پیشگاه پروردگار بیان کرد: اگر بندگی خدا در حضرت فاطمه‌ زهرا(س) نبود، ایشان صدیقه‌ کبری نام نمی‌گرفت زیرا صدیق کسی است که آنچه را می‌اندیشد و می‌گوید، صادقانه در عمل آن را نشان دهد.

وی با بیان اینکه باید ویژگی‌های شخصیتی حضرت زهرا(س) را شناسایی کنیم و در جامعه گسترش دهیم، تصریح کرد: باید متولیان امر ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه زهرا(س) را بررسی و شاخص‌ها و الگوهایی که می‌تواند برای تمام افراد الگو باشد را معرفی کنند، زیرا انجام اینکار منجر به ایجاد امید در جامعه می‌شود.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه قدس گیلان مهم‌ترین و بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س) را امام شناسی دانست و گفت: بارزترین ویژگی حضرت زهرا(س)، امام‌شناسی ایشان بوده است که نمونه بارز آن دفاع از حضرت امیر المومنین(ع) نه به عنوان همسر بلکه به دلیل امام بودن است که باید مورد توجه همگان قرار گیرد.

وی اضافه کرد: در راه شناخت حضرت فاطمه زهرا(س) باید از ابزار روز نیز بهره‌مند شده و برای معرفی شخصیت حضرت نباید فقط مختص روز زن و یا ایام فاطمیه باشد بلکه در جامعه امروز ما هدف دشمنان الگوسازی نامناسب برای زنان جامعه است لذا باید از ابزارهای روز و رسانه‌های دیداری و شنیداری بهره ببریم تا از این طریق الگوسازی مناسب برای بانوان جامعه ما شکل بگیرد.

انتهای پیام