ایرنا- انزلی – شهردار انزلی با بیان اینکه طی ۲ سال آینده انزلی به قطب گلخانه غرب گیلان تبدیل خواهد شد، گفت : شهرداری انزلی در حال حاضر ۲ گلخانه بزرگ هر کدام با فضایی حدود ۷۰۰ متر مربع دارد که تاکنون ظرفیت این فضاها به طور کامل مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

مهدی خلیلی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در صورت استفاده مطلوب از این گلخانه ها می توان از تولیدات آن برای شهرانزلی و غرب گیلان بهره گرفت ؛ یکی از این ۲ گلخانه هنوز زیر بار هیچ نوع کشتی نرفته و رسیدگی به این موضوع همچنان مغفول مانده، لذا شهرداری با گرفتن یک مشاور، طرح‌های مطالعاتی خود را در این زمینه آغاز کرده است.

وی تصریح کرد : در بودجه سال آینده برای این موضوع اعتبار خاصی دیده شده که منتظر اعلام نظر شورا در این مورد هستیم تا با استفاده از توان نیروهای متخصص وبهره گیری از نظرات و مشاوره‌های آنها ، گلخانه های شهرداری انزلی به سمت اقتصادی شدن حرکت دهیم .

شهردار انزلی افزود : در مرحله اول تولیدات این گلخانه ها در استان گیلان استفاده خواهد شد و در مراحل بعدی صدور محصولات این گلخانه ها به کشورهای حاشیه دریای خزر برنامه ریزی شده که این امر مستلزم برنامه ریزی و رایزنی های دقیق تری است . طبق نظر کارشناسان زیرساخت‌های شهرداری برای رسیدن به این جایگاه کاملا مطلوب بوده و ما وظیفه داریم از فضا و امکانات موجود به بهترین نحو برای رفاه حال شهروندان و ارتقاء جایگاه این شهر استفاده کنیم .

خلیلی در ادامه از واگذاری بخشی از فضای سبز شهری به بخش خصوصی نیز خبر داد و اضافه کرد: شهرداری بندرانزلی در نظر دارد با حفظ و نگهداری فضای سبز موجود در برخی مکان هایی که امکان ایجاد فضای سبز وجود دارد اقدام به انجام این کار کند . اما آنچه تاکنون در شهر انزلی اتفاق افتاده این است که فضاهای موجود خوب نگهداری نشده و بخشی از این مکانها از شرایط عادی خارج شده اند که برای حفظ آنها به کمک بخش خصوصی نیاز داریم.

وی تاکید کرد: واگذاری فضاهای سبز بلوار قدس و پارک پاسداران به بخش خصوصی هم در برنامه پیش بینی شده اما این برون سپاری نیازمند کار تخصصی و تمرکز بیشتری است؛ برای سایر فضاهای سبز نیز در حال تدوین برنامه ای منسجم هستیم. در خصوص مبلمان شهری نیز بر تاکید بر روی فعالیتهای موجود بر تهیه، توسعه و بهبود شرایط مبلمان شهری تمرکز داریم و در این زمینه مذاکراتی نیز صورت گرفته است تا آستانه عید نوروز شرایط بهتری داشته باشیم .

شهردار انزلی خاطر نشان کرد: برای استقبال از سال نو و نوروز حداقل هایی که باید برای بهبود سیمای شهری انجام شود احصاء آسفالت سطح شهر و رنگ آمیزی گسترده جداول و پیاده روهای فضای شهری را در دستور کار داریم که به جهت شرایط آب و هوایی در ۴۰ روز پایانی سال انجام خواهد گرفت و در این زمینه محدودیت کاری نخواهیم داشت.

در حال حاضر حدود ۷۵ هکتار فضای سبز در سطح شهر انزلی وجود دارد .