ایسنا/گیلان امام جمعه رشت، با بیان اینکه مخالفات روابط بین ایران با روسیه و چین خیرخواه ملت نیستند، خاطرنشان کرد: رابطه ایران با دو کشور روسیه و چین خشم آمریکا را برانگیخته است.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، با اشاره به دستاوردهای ارتباط مثبت و سازنده ایران با کشورهای شرقی از جمله چین و روسیه، اظهار کرد: در یک سال گذشته شاهد افزایش تعاملات ایران با چین و روسیه هستیم که می تواند فرصت برای جمهوری اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه دو کشور چین و روسیه در بسیاری از مجامع بین المللی مدافع ایران بودند، تصریح کرد: عده ای تلاش می کنند این روابط را به حاشیه ببرند و ایران را واردکننده معرفی کنند، اما این افراد در واقع حرف دشمن را می زنند، زیرا این غرب و در راس آن آمریکاست که در طول ۴۳ سال گذشته ملت ایران را با انواع و اقسام تحریم ها و تهدیدها مواجه کرده؛ نه روسیه و چین!

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مخالفات روابط بین ایران با روسیه و چین خیرخواه ملت نیستند، خاطرنشان کرد: رابطه ایران با دو کشور روسیه و چین خشم آمریکا را برانگیخته است.

امام جمعه رشت، با اشاره به تلاش بسیاری از کشورهای غربی و شرقی برای برقراری رابطه با چین، اضافه کرد: حتی کشورهای عربی منطقه نیز به دنبال ارتقای تعاملات خود با چین هستند، اما آنان فقط واردکننده هستند و ایران علاوه بر واردات، صادرات محصولات را نیز مد نظر دارد.

وی با بیان اینکه چین و روسیه حداقل سابقه غارت کشورها و آزار ملت ها را ندارند، گفت: شاهد همکاری خوب روسیه با جمهوری اسلامی در مبارزه با تروریسم داعشی بودیم؛ البته همواره در ارتباط با کشورها باید بر عزت و اقتدار ایران توجه تاکید کنیم.

آیت الله فلاحتی، با اشاره به اذعان دنیا به پوشالی بودن قدرت آمریکا، اضافه کرد: امروز جمهوری اسلامی با اقتدار در مقابل استکبار ایستاده و قدرتمندتر از همیشه است و دشمنان جرات اقدام علیه ایران را ندارند لذا رسانه ها در جهاد تبیین جنایت های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی در عرصه بین المللی را برای مردم بازگو کنند.

وی در ادامه به وضعیت مدیریتی گیلان اشاره کرد و یادآور شد: متاسفانه شاهد ویرانه های زیادی هستیم که به واسطه زد و بندها و دنیاطلبی و باندبازی برخی از مسئولان ایجاد شده و اقشار مختلف به ویژه کارگران را با مشکلات مواجه کرده است.

امام جمعه رشت، از مسئولان خواست با همدلی و همگرایی و هم افزایی مشکلات مردم را رفع کنند و گفت: اجازه نخواهیم داد که مسئولان نالایق جیب خودشان را پر کنند و حق مردم را ببرند.

آیت الله فلاحتی، به وجود شرکت های ورشکسته گیلان اشاره کرد و افزود: در گذشته برخی واحدهای تولیدی استان را به تعطیلی کشاندند؛ ضمن اینکه رودخانه های گوهررود و زرجوب ویرانه هایی برای مردم رشت ایجاد کرده است.

وی در پایان حضرت فاطمه زهرا(س) را محور و عصاره عترت پیامبر(ص) دانست و خاطرنشان کرد: باید معرفت خود را نسبت به مقام و جایگاه فاطمه زهرا(س) بالا ببریم و در این راستا پیروی از سیره عبادی و سیاسی و اجتماعی آن حضرت ضروری است.

انتهای پیام