ایسنا/گیلان نماینده ولی فقیه در گیلان، بر پاسخگویی هوشمندانه و سریع نسبت به شبهات و ترفندهای دشمن تاکید کرد و یادآور شد: اولویت های گیلان باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود.

آیت الله رسول فلاحتی در سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان که با موضوع «بررسی و اتخاذ راهکارهای اثربخش در احیای نقش تشکل های مردمی(مساجد، پایگاه های بسیج، هیئت های مذهبی، سمن ها و…) در مسئولیت های اجتماعی، انقلابی و امیدآفرین» برگزار شد، با اشاره به اندیشیدن عواقب کارها قبل از انجام امور اظهار کرد: امیر مومنان امام علی(ع) می فرمایند؛ کسی که خود را وارد اموری می کند بدون اینکه به عواقب آن بیندیشد خود را در معرض سختی ها و عوارض تلخ قرار می دهد.

وی فعالیت های فرهنگی را گسترده عنوان کرد و افزود: مقوله فرهنگ می تواند فضاهای گسترده ای را به خود اختصاص دهد؛ بنابراین بزرگ ترین امر در کشور که همه می توانند زیر پوشش آن قرار گیرند، فرهنگ است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه در مقوله فرهنگ باید عمیقانه و هوشمندانه عمل شود، تصریح کرد: اگر بخواهیم در عرصه های اقتصاد و سیاست به رشد برسیم این امر تحت پوشش فرهنگ تحقق پیدا می کند.

آیت الله فلاحتی به جنگ اراده ها، ترکیبی و ادراکی مبتنی بر شناخت در دنیای معاصر اشاره کرد و گفت: دشمن درصدد است اندیشه و طرز تفکر مردم را هدف قرار دهد و بر این اساس جنگ ادراکی به معنای نشانه رفتن طرز تفکر مردم است.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران تمام ناملایمات را در سایه توکل به خدای متعال و توجه امام زمان(عج) سپری کرده است، بیان کرد: شورای فرهنگ عمومی می تواند بخشی از جنگ های روانی، ترکیبی و ادراکی را پاسخ دهد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار راه اندازی شبکه ملی اطلاعات شد و اظهار کرد: در بستر شبکه ملی اطلاعات می توان بخشی از شبهات و پرسش ها را پاسخ داد.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه نظارت ها، طرح ها و برنامه ها باید دارای خروجی باشد، خاطرنشان کرد: نظام اسلامی برگرفته از معارف دین خداست و شهدا، آزادگان و ایثارگران از افتخارهای جامعه محسوب می شوند.

وی بر پاسخگویی هوشمندانه و سریع نسبت به شبهات و ترفندهای دشمن تاکید کرد و یادآور شد: اولویت های گیلان باید در شورای فرهنگ عمومی مطرح شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی گیلان با بیان اینکه مردم باید مطالبه گری داشته باشند، تصریح کرد: خدمات خوبی که از طرف دولت به جامعه ارائه می شود نیز باید اطلاع رسانی شود.

آیت الله فلاحتی به اهمیت تشکیل شورای فرهنگ عمومی اشاره کرد و گفت: راهکارها و طرح های شورای فرهنگ عمومی باید تامین کننده و تضمین کننده افزایش سرمایه اجتماعی باشد.

انتهای پیام