رشت _ ایرنا _ پس از انتشار تصاویر و خبر درگیری چند دانش اموزان با یک معلم در شهرستان فومن، مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اعلام کرد موضوع درگیری تحت پیگیری قضایی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عصر امروز سه‌شنبه تصاویر و اخباری مربوط به درگیری در یک مدرسه در شهرستان فومن منتشر شد که واکنش های بسیاری به همراه داشت. 

پس از انتشار این خبر، برخی رسانه ها به نقل از مدیر آموزش و پرورش شهرستان اظهار داشتند که این درگیری مربوط به یک دانش آموز با همراهی برادرش با مدیر و معلمان یکی از مدارس متوسطه شهرستان فومن بود.

پس از این مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این موضوع دقیق مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: فردا گروهی از اداره کل آموزش و پرورش گیلان برای بررسی بیشتر به فومن اعزام می شوند و بازدیدهای لازم را برای پی گیری موضوع انجام می دهند.

محمد رحمتی افزود: بر اساس گزارشات مدیر آموزش و پرورش شهرستان موضوع از این قرار بود که یک دانش‌آموز ۴۰ دقیقه پس از ساعت مقرر برگزاری آزمون سر جلسه امتحان حاضر شد که معلم از حضور دانش‌آموز ممانعت می کند و این امر موجب درگیری دانش آموز و برادرش با مدیر و معلم مدرسه می‌شود.

وی گفت: طبق قانون زمانی که آزمون در مدرسه ای آغاز می‌شود و دانش‌آموزان پاسخ به سوالات را آغاز می‌کنند، سالن امتحانات بسته شده و هر دانش‌آموز در صورت تاخیر حق حضور در جلسه را ندارد. اما در هر حال موضوع پیگیری می شود و اطلاع رسانی خواهد شد.

امتحانات دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه از اوایل دی ماه در استان گیلان آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

استان گیلان دارای افزون بر ٣٧٢ هزار دانش آموز است.