رشت – ایرنا – مدیرکل راهداری گیلان با اشاره به اینکه بارش برف ۲ روز اخیر منجر به انسداد بیش از ۲۲۰ راه روستایی شد، گفت: از این تعداد ۱۵۴ راه روستایی استان بازگشایی شده است.

فریبرز مرادی غروب سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۷۷ روستای دیگر استان باقی مانده که حداکثر تا عصر فردا چهارشنبه تمامی این راههای روستایی بازگشایی خواهند شد.

وی به میزان بارش برف در محورهای استان نیز اشاره و بیان کرد: ارتفاع برف طی روز گذشته در محور زیاز –  شوک و رودسر –  لات محله بین ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر رسید.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان افزود: همچنین میزان بارش برف در محور اسالم – خلخال در محدوده استان گیلان به ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر ،،محور بلوردکان-خصیب دشت و سیاهکل-دیلمان نیز یک متر گزارش شد.

مرادی گفت: طی  روز اخیر بیش از پنج میلیون متر مکعب برف در ۸۶۰ کیلومتر از راههای استان برفروبی شده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بارش برف در تمامی محورهای استان پایان یافت، ادامه داد: با این حال لازم است رانندگان برای تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.

مرادی اظهار داشت: شماره تلفن۱۴۱  مرکز مدیریت راههای استان گیلان بصورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما در خصوص وضعیت جوی و ترافیکی تمامی محورهای مواصلاتی گیلان و محورهای ارتباطی استان های همجوار می باشد.

طبق گزارش اداره کل راهداری گیلان ۵۴۲ راهدار با ۳۵۹ دستگاه ماشین آلات در ۳۹ راهدار خانه ثابت و ۱۸ راهدار سیار در راههای استان مستقر هستند.

هواشناسی گیلان پیش بینی کرد که فردا نیز آسمان استان در اغلب ساعات آفتابی باشد.