ایسنا/گیلان مدیرکل مدیریت بحران گیلان، گفت: کلیه راه های روستایی دارای سکته باز بوده و راهداران در تلاش برای بازگشایی راه های روستاهای فاقد سکنه هستند.

امیر مرادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به بارش ۴۸ ساعتی برف در استان گیلان، اظهار کرد: غالب محورهای اصلی و مواصلاتی استان گیلان درگیر برف شدید بود.

وی با بیان اینکه تیم عملیاتی مدیریت بحران استان طی ۷۲ ساعت گذشته شبانه روزی پای کار بود و اجازه مسدود شدن راه ها را نداد، تصریح کرد: با وجود پیش بینی تیم های پشتیبان، هیچگونه نیازی به امکانات سایر بخش ها ایجاد نشد.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، از عدم قطعی گسترده آب، برق و گاز خبر داد و خاطرنشان کرد: روز گذشته هفت روستا به دلیل پارگی سیم برف، دچار قطعی شدند که تا آخر شب رفع شد و هم اکنون شبکه برق پایدار بوده و همه مناطق برق دار هستند.

مرادی، از کولاک شدید در دو محور اسالم – خلخال و پونل – خلخال خبر داد و گفت: اگرچه کلیه محورها باز بوده و برفروبی صورت گرفته است، اما برای جلوگیری از حادثه رانندگی، پلیس راه استان اقدام به مسدود کردن محور اسالم خلخال کرده  است.

وی با اشاره به برفروبی ۷۰۰ کیلومتری محورهای اصلی و فرعی استان، اضافه کرد: پلیس راه استان به دلیل یخبندان و لغزندگی جاده از شب گذشته تا صبح امروز اقدام به مسدود کردن محور رشت قزوین در محدوده امامزاده هاشم کرده و رانندگان از مسیر جاده قدیم استفاده کردند.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه هم اکنون این محور باز بوده و رانندگان با احتیاط می توانند تردد داشته باشند، گفت: کلیه راه های روستایی دارای سکته باز بوده و راهداران در تلاش برای بازگشایی راه های روستاهای فاقد سکنه هستند.

وی با اشاره به تلاش راهداران برای بازگشایی راه حدود ۵۰ روستای فاقد سکنه استان، یادآور شد: برای جلوگیری از ایجاد خطر و حادثه برای گردشگران بازگشایی راه روستاهای فاقد سکنه را با تاخیر آغاز کردیم.

انتهای پیام