رشت – ایرنا – اداره کل آموزش و پرورش گیلان با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که مدارس برخی از شهرستانهای استان به دلیل سرما و یخبندان برای دومین روز فردا سه شنبه نیز تعطیل شدند.

به گزارش شامگاه دوشنبه روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش گیلان، برای روز سه شنبه به دلیل بارش برف و برودت هوا و به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و مشکلات تردد، مدارس برخی از شهرستان های استان گیلان تعطیل خواهند بود.

 تمام مدارس در همه مقاطع شهری و روستایی شهرهای رودبار، عمارلو، رحمت آباد و بلوکات، سنگر، دیلمان، آستانه اشرفیه و کوچصفهان فردا سه شنبه تعطیل شده است.

همچنین تمامی مدارس مناطق کوهستانی، ییلاقی و عشایری شهرهای حویق، املش و ماسال ، مدارس ابتدایی شهرهای اطاقور و اشکور رحیم آباد و مدارس ابتدایی شهری و روستایی نوبت‌های صبح و عصر لشت نشاء تعطیل هستند. 

علاوه بر این مدارس ابتدایی و متوسطه اول سیاهکل و شفت فردا سه شنبه تعطیل خواهد بود و مدارس دوره دوم متوسطه این شهرها با ٢ ساعت و ۳۰ دقیقه تاخیر برگزار می شود. 

طبق اطلاعیه آموزش و پرورش گیلان مدارس ابتدایی شهری و روستایی لاهیجان تعطیل و مدارس متوسطه اول و دوم این شهرستان با یک ساعت تاخیر، مدارس ابتدایی صومعه سرا با یک ساعت تاخیر برگزار خواهد داشت.

در این اطلاعیه آمده است مدارس ابتدایی نوبت صبح و عصر و مدارس متوسطه اول در این ٢ نوبت در رشت و خمام تعطیل اعلام شده است.

آموزش و پرورش همچنین تاکید کرده است که آموزش این مدارس تعطیل نبوده و از طریق فضای مجازی پیگیری خواهد شد، اما حضور عوامل اجرایی در مدارس الزامی است.

استان گیلان دارای افزون بر ٣٧٢ هزار دانش آموز است.

امروز دوشنبه نیز برخی از مدارس شهرهای مختلف گیلان به دلیل بارش برف تعطیل شده بود.