رشت- ایرنا – فرماندار رضوانشهر گفت: بدلیل بارش برف سنگین در محورهای کوهستانی این شهرستان و انسداد بعضی از محورهای کوهستانی، راهداران مشغول بازگشایی راه ۱۵ روستای محاصره در برف هستند که بخش اعظم ان انجان شده است.

 محمود قاسمی در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون ارتفاع برف در محور های کوهستانی رضوانشهر و پره‌سر بیش از ۶۰ سانتی متر گزارش شده است و اداره راهداری این شهرستان با بکارگیری ۱۳ دستگاه سبک، سنگین و نیمه سنگین و در غالب سه اکیپ در محورها مستقر و مشغول بازگشایی مسیر می باشند.

 وی با بیان اینکه هم اکنون شاهد بارش برف در تمامی محورهای کوهستانی و بعضی از نقاط جلگه ای رضوانشهر هستیم گفت: طبق هماهنگی های قبلی و تقسیم کار، بترتیب اولویت راه های اصلی، فرعی و روستایی را جهت پاکسازی و بازگشایی مسیر ها در دستور کار قرار می دهیم.

 فرماندار رضوانشهر با اشاره به جلوگیری از هرگونه خطرات ناشی از یخ زدگی بستر راه ها گفت: طی ۲ روز اخیر، حدود ۲۰ تن ماسه و نمک در سطح جاده ها ریخته شد و در همین راستا به همه مردم عزیز و دارندگان وسایل نقلیه اعلام میگردد ضمن پرهیز از سفر و ترددهای غیرضرور، لوازم نقلیه خود را به زنجیرچرخ و امکانات ایمنی لازم مجهز کنند.

قاسمی گفت: محور پونل به خلخال از محدوده روستای زندانه تا گردنه الماس که خالی از سکنه می باشد و بدلیل نبود ایمنی کافی و خطر سقوط بهمن همچنان مسدود است.

وی در ادامه با اشاره به فصل زاد و ولد دام های سبک و گوسفند در این مناطق گفت: پیش بینی ذخیره سازی علوفه در هفته های قبل در این راستا صورت گرفته است و تاکنون هیچ گونه گزارشی مبنی بر وجود مشکلات ناشی از کمبود سوخت و علوفه دامی  اعلام نشده است.

 فرماندار رضوانشهر همچنین افزود: با توجه به هشدار های هواشناسی، به مرغداری های سطح منطقه اعلام گردیده نسبت به ذخیره سازی سوخت جایگزین اقدام نمایند.

 شهرستان رضوانشهر با حدود ۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲۰ روستا در ۷۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.