ایسنا/گیلان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تزریق بیش از چهار میلیون و ۵۸۰ هزار دز واکسن کووید ۱۹ تاکنون در استان گیلان خبر داد و بر دریافت سه دز این واکسن برای همه ی افراد بالای ۱۸ سال تاکید کرد.

دکتر آبتین حیدرزاده در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اهمیت واکسیناسیون کووید ۱۹ در پیشگیری از شیوع سویه امیکرون اظهار کرد: از ابتدای اجرای واکسیناسیون کووید ۱۹ تاکنون بیش از چهار میلیون و ۵۸۰ هزار دز واکسن این بیماری در استان گیلان تزریق شده است.

وی افزود: از این تعداد، بیش از دو میلیون و ۱۲۳ هزار دز نوبت اول، بیش از یک میلیون و ۹۷۰ هزار دز واکسن نوبت دوم و بیش از ۴۸۹ هزار دز واکسن نوبت سوم بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه دریافت دزهای دوم و سوم در ایجاد ایمنی برای فرد و جامعه بسیار حائز اهمیت است گفت: مطمئنا با تکمیل دزهای واکسن کووید شاهد پیشگیری از وقوع موج های سخت بیماری کووید در سطح استان خواهیم بود؛ به طوری که با دریافت هر سه دز واکسن، سختی و شدت بیماری در افراد در صورت ابتلا بسیار کاهش می یابد.

حیدرزاده تصریح کرد: همه کسانی که تاکنون از دریافت واکسن کووید ۱۹ خودداری کرده اند باید بدانند که علاوه بر اینکه سلامتی خود را به خطر انداخته اند بلکه بستر لازم برای ویروس را برای ابتلای همه اطرافیان و شهروندان دیگر هم ایجاد می کنند؛ بنابراین همانند سایر کشورها، دریافت واکسن در کنار رعایت پروتکل های بهداشتی مطمئن ترین راه برای مقابله با ویورس کووید و سویه های آن است.

انتهای پیام