رشت – ایرنا – ساخت بزرگترین و کاملترین زمین گلف کشور در گیلان یکی از پروژه‌های مهم زیرساختی در حوزه ورزش استان بوده که به تازگی در دستور کار مسئولان ارشد استانی قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدتی است که زمزمه احداث بزرگترین زمین چمن گلف کشور در استان گیلان به گوش می‌رسد و به همین دلیل چند زمین برای احداث این مجموعه توسط مسئولان هیات گلف گیلان پیشنهاد شد.

با این وجود زمینی در خمام که به تازگی به شهرستان ارتقا یافته ، مورد موافقت احداث این مجموعه قرار گرفته و به همین دلیل هم اینک همه نگاه‌ها به سمت احداث این مکان ورزشی در گیلان است تا کار احداث آن تسریع یابد.

البته با احداث بزرگترین زمین چمن گلف در گیلان، مسئولان ارشد و همچنین مسئولان ورزش این استان یک یادگاری مناسب از خود به جا خواهند گذاشت و از سوی دیگر، احداث چنین مجموعه‌، باعث پیشرفت ورزشکاران این رشته در گیلان خواهد شد.

هم اکنون استان گیلان از داشتن زمین چمن اختصاصی گلف محروم است و حدود یکصد ورزشکار سازمان یافته آن، در زمین‌های فوتبال به این رشته می‌پردازند و تمرینات خود را انجام می‌دهند اما با احداث بزرگترین و کاملترین زمین چمن گلف در گیلان، به طور حتم تعداد ورزشکاران این رشته در استان افزایش خواهد یافت و همچنین گلف بازان گیلانی نیز، مکان مناسبی را برای تمرینات و برپایی مسابقات در اختیار خواهند داشت.

استاندار پیگیر احداث زمین چمن گلف گیلان

رئیس هیات گلف استان گیلان نیز در این خصوص در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از طریق استانداری گیلان، شرایط احداث کاملترین زمین چمن گلف کشور در حال پیگیری و بررسی است و امیدواریم که به زودی کلنگ احداث این مکان ورزشی به زمین زده شود.

سارا نوروزی ادامه داد: ما هفت زمین را در شهرهای مختلف استان گیلان برای احداث زمین چمن گلف ارائه دادیم که در نهایت زمین روستای باقرخاله شهرستان خمام مورد قبول و موافقت قرار گرفت.

وی افزود: با این وجود، کیمیا تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان از این زمین بازدید کرد و هم اینک نیز از سوی استانداری گیلان، قرار است منابع مالی احداث این مجموعه پیگیری و تامین شود.

رئیس هیات گلف گیلان اضافه کرد: این زمین چمن گلف قرار است با ۱۸ میدان در شهرستان خمام گیلان احداث شود که بزرگترین و کاملترین نوع خود در کشور محسوب می‌شود چون زمین چمن گلف انقلاب تهران که هم اینک بزرگترین نوع خود در کشور محسوب می‌شود، ۱۳ میدان دارد.

نوروزی به تاثیرات مثبت احداث این زمین چمن گلف در گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: احداث این مجموعه ورزشی می‌تواند در بخش استعدادیابی و همچنین تربیت قهرمان‌های این رشته در استان گیلان تاثیر مثبت و بسزایی داشته باشد.

وی یادآور شد: علاوه بر این نیز، از لحاظ گردشگری و جذب توریسم ورزشی و همچنین میزبانی مسابقات ملی و بین‌المللی ، از دیگر فواید احداث بزرگترین و کاملترین زمین چمن گلف کشور در گیلان است.

رئیس هیات گلف گیلان اظهار کرد: هم‌اینک ما در این استان زمین گلف اختصاصی نداریم و از زمین‌های فوتبال برای آموزش و برگزاری مسابقات این رشته استفاده می‌کنیم که در این  راستا، ۲ زمین چمن در رودبار، یک زمین در رشت، یک زمین مینی گلف در رشت و یک زمین مینی گلف در آستانه اشرفیه وجود دارد .

رشته گلف در  گیلان از سال ۹۰ شروع به کار کرد که هم اینک حدود یکصد ورزشکار به صورت سازمان یافته در رشته ورزشی گلف در استان فعالیت دارند که پنج مربی و چهار داور نیز در این رشته در گیلان حضور دارند.