رشت – ایرنا – مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال گفت: مدیران باشگاههای استقلال و پرسپولیس اعلام کرده بودند که مجوز حرفه‌ای را گرفتند اما چنین نبود.

حسین شریفی عصر سه‌‍شنبه در حاشیه برگزاری مجمع عمومی سالیانه و انتخاباتی هیات رئیسه فوتبال گیلان در مصاحبه با خبرنگار ایرنا در بندرانزلی اظهار داشت: اواخر آذرماه امسال جلسه‌ای را با حضور مدیران باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برگزار کردیم که هر ۲ مدیر اعلام کردند که مجوز حرفه‌ای را دریافت کردند اما تاکید ما این بود که هیچ مجوزی صادر نشده است.

وی افزود: متاسفانه بعضی از افراد به صورت غیرتخصصی در این خصوص اظهار نظر می‌کنند و این در حالی است که پروسه و مراحل دریافت مجوز حرفه‌ای کاملا مشخص بود.

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال ادامه داد: خوشبختانه هم اینک از نمایندگان مجلس گرفته تا سایر مسئولان، نسبت به فوتبال حساس هستند که این امر اتفاق خوبی است اما از نمایندگان خواهش داریم که وضعیت باشگاه و باشگاه‌داری را در دستور کار خود قرار دهند تا به فرآیند باشگاهداری کمک کنند.

شریفی اضافه کرد: از سال ۹۴ قوانین تغییر کرده است و ما این سالها همه چیز را نگهداشتیم و دست روی دست گذاشتیم اما همه می‌دانستیم که فرایند سختگیرانه است و هم اکنون نیز شاهدیم که تیمهای کشورهایی همچون چین ، استرالیا و قطر و کشورها با محرومیت از حضور در جام باشگاه‌های آسیا مواجه شدند که این امر نشان می‌دهد که سختگیری جدی است.

وی بیان کرد: در خصوص گل گهر سیرجان نیز مسئولان این باشگاه مدارکی را ارسال کردند و فدراسیون فوتبال نیز به این مدارک اعتماد کرد و مجوز را صادر کرد اما کنفدراسیون فوتبال آسیا این تیم را محروم و مدارک را قبول نکرد که این امر نشان می‌دهد فدراسیون دخالتی در حذف تیمها از باشگاه‌های آسیا ندارد.

وی خاطرنشان کرد: تیمهای لیگ برتری باید از هم اینک برای فصل آینده اقدام کنند و اقدمات لازم را انجام دهند و به طور حتم این تغییرات فقط مربوط به باشگاهها نیست و در حوزه ملی نیز تغییرات انجام می‌شود و امیدواریم که از فصل آینده تیمهای ایرانی بدون مشکل در جام باشگاههای آسیا حضور یابند.

مجمع عمومی سالیانه و انتخاباتی هیات رئیسه فوتبال گیلان روز سه‌شنبه با حضور شهاب‌الدین عزیزی خادم رئیس و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال، مسئولان اداره ورزش و جوانان گیلان و مسئولان هیات فوتبال این استان در منطقه آزاد بندرانزلی برگزار شد که در نهایت، میرشهاب مومنی با کسب ۲۹ رای به عنوان نایب رئیس ، مریم آزمون با ۲۸ رای به عنوان نایب رئیس بانوان، سهیل میرزاجانی با ۲۷ رای به عنوان نمابنده باشگاهها و مجید مرآت با ۱۸ رای به عنوان نماینده هیاتها در هیات رئیسه هیات فوتبال استان گیلان انتخاب شدند.